До 2024 року буде переоснащено системи зовнішнього освітлення Києва на світильники зі світлодіодами.

Відповідне рішення було підтримано сьогодні, 13 травня, на сесії Київської міської ради.

Планується капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком. Так, до 2024 року  системи зовнішнього освітлення буде переоснащено на світильники зі світлодіодами.

«Існуючі лампи з низькою світловіддачею замінять на 42583 нових енергоефективних світильники зі світловіддачею більше 120 Лм/Вт та з більш високим індексом передачі кольору. Встановлять близько трьох тисяч опор зовнішнього освітлення та змінять 525 км кабельних мереж», – розповіли у КМДА деталі.

Субпроект співпраці із ЄІБ має назву «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення міста Києва». Для його впровадження столиця залучить 30 млн євро.

Загалом нове освітлення замінять на 1967 вулицях та прибудинкових територіях Києва. Потім все підключать до дистанційного управління світловим потоком із потужністю залежно від часу доби, інтенсивності руху пішоходів та транспорту. Це підвищить енергоефективність споживання електроенергії до 50-60% та збільшить термін користування приладами освітлення на понад 30%.

«Якісне сучасне освітлення дасть можливість підвищити рівень безпеки, знизити кількість дорожньо-транспортних пригод, збільшити термін експлуатації оновлених мереж, а також покращити екологічний стан міста завдяки відмові від використання газових ламп, що містять ртуть», – додали в КМДА.

Загалом у Києві нараховується 148 тисяч світлоточок. Із них більше 40 тисяч уже замінили за рахунок міського бюджету.

Раніше ми писали, що у травні в 191 будинку столиці замінять старі електролічильники. Нові прилади обліку допоможуть киянам заощаджувати на сплаті за світло.

Фото: Фейсбук