Облігаціям присвоєно довгостроковий рейтинг "B(EXP)".

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зареєструвала випуски внутрішніх облігацій Київської міської ради серій “O” і “N” по 400 мільйонів гривень кожна, повідомили у «Інтерфакс-Україна».

Номінальна вартість облігацій – 10 тис грн, їх кількість в кожній серії – 40 тис штук, розміщення обох серій пройде на фондовій біржі ПФТС з 6 по 8 грудня нинішнього року. Погашення облігацій серії “О” заплановано з 31 серпня по 2 вересня 2026 року, серії “N” – з 1 по 3 вересня 2025 року.

До слова, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 4 листопада зареєструвала випуск внутрішніх облігацій Київської міськради серії “М” на 300 млн грн.

Нагадаємо, раніше ми писали, що місто Київ планує здійснити випуск внутрішніх облігацій обсягом до 1,1 млрд грн трьома траншами: один транш на суму 300 млн грн і два транші на суму 400 млн грн з одночасним погашенням після настання остаточних термінів погашення даних траншей в період між 2024 і 2026 роками.

Крім того, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло майбутньому випуску очікуваний довгостроковий рейтинг “B(EXP)”. 

В інвестуванні рейтинг облігацій – це оцінка кредитоспроможності корпорації або держави. Рейтинг облігацій аналогічний кредитному рейтингу для фізичних осіб. Кредитні рейтинги дозволяють окремі облігаційні випуски за рівнем кредитного ризику. Чим вище рейтинг емітента (від найнижчого ААА до найвищого D) або випуску облігацій, тим нижча ймовірність дефолту. Основне призначення рейтингу – проінформувати інвесторів та інших учасників ринку про відносний рівень кредитного ризику.

Фото: pixabay