З наступного тижня міська влада починає очищення міста від конусів, фішок та інших нелегальних засобів, якими позначають самовільно захоплені паркомісця.

Про це повідомив 7 жовтня заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат Київської міської ради Костянтин Усов під час презентації концепції нової паркувальної політики Києва.

За словами депутата, киянам необхідно повернути паркувальні місця біля найбільш затребуваних точок у центрі Києва. Сьогодні вони захоплені і заблоковані різноманітними організаціями, які спільне і загальнодоступне чомусь вважають своїм власним.

«Зараз паркомісця біля торгівельних центрів, ресторанів, салонів краси, бізнес-центрів тощо власники бізнесів «резервують» смугастими конусами, фішками, бутлями, «hand made» табличками та іншими саморобними засобами. Проте вже з наступного тижня місто почне очищувати від них вулиці, щоб цими машиномісцями могли користатися усі кияни. При цьому для відповідального бізнесу, якому для його діяльності необхідна парковка і який готовий платити дорого, ми маємо рішення. Відтепер можна укласти договір з містом про бронювання машиномісця з використанням офіційного міського знаку єдиного стандарту», – зазначив Костянтин Усов.

Як розповів депутат, місто розробило єдиний уніфікований знак, який свідчить про те, що конкретне місце передплачене. Його кольорова гама вказує на приналежність до конкретної паркувальної зони, а літерно-номерний ідентифікатор – до конкретного паркувального майданчика.

«Зісканувавши QR-код, будь-хто зможе дізнатися інформацію про передплатника паркування, період, кількість передплачених машиномісць та скільки за це отримає міський бюджет. Ціна за одне заброньоване машиномісце встановлюватиметься відповідно до територіальної зони паркування: від 8.599 грн/міс для І зони, від 4410 грн/міс – для ІІ зони і від 1323 грн/міс у спальних районах», – підкреслив Костянтин Усов.

Як зауважив Костянтин Усов, у межах одного майданчика забронювати можна буде не більше 40% машиномісць, 60% залишатиметься загальнодоступними для усіх бажаючих. Також за умови надходження більше ніж однієї заявки на бронювання машиномісця в межах одного майданчика воно буде виставлятися на онлайн-аукціон.

«Це будуть незалежні платформи, Київська міська державна адміністрація не зможе впливати на результати. Наша мета – створити чесний механізм. І якщо бізнес-центр “А”, якому бракує машиномісця, в конкуренції з бізнес-центром “Б” перетворить цю суму в рази більшу – це буде чесна ціна, місто від цього тільки виграє, і ми всі будемо знати, чому так сталося», – додав Костянтин Усов.

Фото: скріншот