Чимало фільмів можуть похвалитися наявністю хоча б кількох кадрів, відзнятих у Києві.

Під час перегляду фільмів на телевізорі глядачі часто спостерігають за головними героями, а не за місцями, у яких проходило знімання. Красиві пейзажі та пам’ятки архітектури залишаються непоміченими. Між іншим, в об’єктивах професійних камер часто опиняються знайомі локації — наприклад, навчальні заклади, парки та площі.

Цікаво, що величезна кількість фільмів може похвалитися наявністю хоча б кількох кадрів, відзнятих у Києві. А деякі відомі кінокартини знімали в столиці повністю — від першої до останньої хвилини.

Побачити Київ можна в українських і в іноземних стрічках. Зовсім необов’язково чекати, доки вони з’являться в телепрограмі. Телевізор із Wi-Fi та Smart-функціями дозволяє дивитися кіно не тільки в ефірі, а й в інтернеті.

Найцікавіші фільми, які частково або повністю зняті в Києві:

«Прощальна справа»

Трилер вперше показали на великих екранах у 2009 році. У фільмі йдеться про історію полковника КДБ Сергія Григор’єва (Емір Кустуриця). Розвідник розчаровується у рідній країні та власній роботі й вирішує зруйнувати систему. Для цього він хоче передати державну таємницю уряду Франції. З цієї ідеї починається справжній шпигунський квест.

«Прощальна справа» частково заснована на реальних подіях, оскільки прототипом головного героя є реальний співробітник Комітету держбезпеки СРСР. Знімання проходили у Фінляндії та Україні. Кияни та гості столиці можуть впізнати в кадрі:

  • станцію метро «Золоті ворота»;
  • ВДНГ;
  • Хрещатик;
  • парк музею історії Великої Вітчизняної Війни.

«Душка»

Голландський трагікомічний фільм про загадкову «російську душу», представлений глядачам у 2008 році. Із Києвом його пов’язує цікава історія. Виявляється, плани щодо знімання кіно в українській столиці в режисера Йоса Стеллінга з’явилися ще у 2002 році. Ще тоді, під час фестивалю «Молодість», він вирішив створити «Душку» саме в Україні. Фільмування відбувалися в Київській консерваторії та в палаці «Україна».

Головний герой — сценарист Боб, який відвідує кінофестиваль і знайомиться з чоловіком на прізвисько Душка. Боб запрошує Душку до Амстердаму і з часом забуває про цей жест ввічливості. Однак Душка таки вирішує погостювати в новоспеченого знайомого. Щоб дізнатися, що з цього вийшло, варто витратити майже 2 години (точніше, 1 годину і 50 хвилин) й подивитися фільм.

«Мелодія для шарманки»

Зворушлива соціальна драма Кіри Муратової здатна розтопити серця навіть несентиментальних глядачів. «Мелодія для шарманки» знайомить з історією Микити та Олени — дітей, які втратили маму й мають потрапити до різних інтернатів. Брат і сестра не хочуть розлучатися, тому вирішують втекти до столиці. Там вони прагнуть знайти своїх рідних батьків. Зробити це у великому місті не так вже й просто — навколо сотні байдужих людей, не готових протягнути руку допомоги.

Знімали «Мелодію…» в Одесі та Києві. Столиця у фільмі стала символом самотності в натовпі.

«Королева бензоколонки»

Легендарний фільм із Надією Румянцевою в головній ролі — одна з візитівок радянського Києва. Фільм починається з невеликої екскурсії столицею. В об’єктив оператора потрапляють:

  • Хрещатик;
  • вулиця Свердлова;
  • готель «Москва»;
  • набережна Дніпра.

Далі події відбуваються на реально чинній АЗС у Пирятині. Саме там полтавчанка Людмила Добривечір і стає «королевою бензоколонки».

«Схід-Захід»

Драматичний художній фільм спільного виробництва України, Болгарії, Іспанії, Франції та Росії. Описує події кінця 40-х років минулого століття. Головні герої — емігранти, які після війни вирішили повернутися на батьківщину (до СРСР) й зіштовхнулися з суворими реаліями сталінського тоталітаризму.

Київ у фільмі можна впізнати за такими локаціями, як Жовтневий палац або Лютеранська вулиця.

Завдяки умілій роботі режисерів, операторів та сценаристів, фільми дозволяють подивитися на рідне місто під принципово новим кутом. Наприклад, радянські кінострічки дарують можливість порівняти старий Київ із Києвом сучасним.

Фото: projector