Порушників карантину у Києві штрафуватимуть мінімум на 17 тисяч гривень.

Про це повідомили у програмі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Як зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, і метро, і трамваї, і тролейбуси з автобусами працюватимуть у столиці з понеділка, 1 листопада, у звичному режимі. Проте, діятиме спеціальний режим перевезення пасажирів.

Для того, щоб скористатися транспортом – потрібно мати відповідний ковід-документ: або сертифікат про вакцинацію – “жовтий” чи”зелений” (тобто про одну або про дві дози вакцинації), або ПЛР-тест, або антиген-тест, зроблений не пізніше, ніж за 72 години, або відповідна довідка про щойно перенесену хворобу, яка видається лікарем. Це ті документи, за наявності яких можна буде користуватися і метрополітен, і іншим громадським транспортом“, – сказав Поворозник.

Щодо довідки, то перший заступник уточнив – це звичайна довідка про перенесення хвороби, яку видає сімейний лікар, зазначаючи, чим саме перехворів пацієнт.

Щодо обмежень по кількості пасажирів муніципального транспорту:

Задля того, аби запобігти великому скупченню людей в одному місці, то наземний громадський транспорт буде перевозити пасажирів викоючно за технічними характеристиками. Мається на увазі, що це або сидячі місця, або сидячі і стоячі місця, якщо це великі автобуси (і там вказана максимальна місткість пасажирів, – ред.)“, – зазначив Микола Поворозник.

Хто перевірятиме документи у пасажирів?

Перевіркою документів вибірково будуть займатися працівники патрульної поліції, які працюватимуть у метрополітені, а також по районах Києва у складі груп з перевірки громадського наземного транспорту – автобусів, маршрутних таксі, трамваїв і тролейбусів.

“Якщо під час перевірки виявлять, що у громадянина немає відповідного документа, який дозволяє користуватися транспортом – буде складено адміністративний протокол і йому загрожуватиме штраф від 17 тисяч гривень, – повідомив Микола Поворозник.

Підроблені сертифікати поліцейським допоможуть виявити спеціальні пристрої для зчитування QR-кодів, які є на сертифікатах.

Щодо спецперепусток, то їх мати не потрібно, оскільки столиця не переходить в режим спеціального перевезення.

Фото: Фейсбук