Kyiv Media

Прапор вперше підняли над столицею ще за 13 місяців до здобуття Незалежності.

У Києві сьогодні відзначають 30-ту річницю підняття українського прапора під Київрадою. Про це нагадує сайт міської ради.

До дня річниці у Музеї історії міста Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7) усі охочі можуть побачити прапор, який 30 років тому підняли на флагштоку під КМДА. Там же відвідувачі можуть оглянути світлини та архівні відеоматеріали історичної події; виставка триватиме до 30 липня.

Крім того, на честь цієї події фасад КМДА з 22:00 до 24:00 сьогодні будуть підсвічувати кольорами національного прапора.

«Відважне рішення підняти український національний синьо-жовтий стяг ухвалили депутати Київської міської ради народних депутатів І сесії ХХІ скликання. Це рішення стало по-справжньому доленосним і зіграло дуже важливу роль у тому, що сьогодні ми живемо у суверенній незалежній Україні», — сайт наводить слова заступника голови КМДА Валентина Мондриївськоого.

Тоді, 24 липня 1990 року, український прапор над Києвом з’явився за 13 місяців до проголошення незалежності України. Підняв його тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк. Свідками події стали близько 200 тисяч людей, які зібралися під будівлею Хрещатик, 36.

Того ж дня правоохоронці зняли прапор, закрили вхід до флагштоку на замок і виставили патрульний пост. Наступного разу жовто-синій стяг під КМДА підняли уже після 24 серпня 1991 року.

Читайте актуальні новини на Telegram "Телеканал Київ"

реклама на kyiv.media РЕКЛАМА НА САЙТІ
реклама на kyiv.media РЕКЛАМА НА САЙТІ

Останні новини

Погода
04 Грудня 2022
03 Грудня 2022
02 Грудня 2022
Більше новин