За результатами дослідження Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів за останній рік.

Про це повідомляє КМДА.

Результати дослідження свідчать про те, що процес дерусифікації та декомунізації в українських містах рухається досить активно. Місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмови від використання назв міських об’єктів, пов’язаних з державою-агресором.

Заступник міського голови 0 секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко зазначив, що протягом останнього року депутатський корпус Київради спільно з експертною групою та громадськістю системно працювали над питанням перейменування вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ, назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

“У столиці вже перейменовано 237 міських об’єктів, і цей показник є найбільшим в Україні за останній рік. Ми відмовились від російських назв столичної топоніміки. Натомість вшановуємо та увіковічуємо події української історії та наших героїв. У результаті на карті міста з’явились вулиці, провулки, бульвари, проспекти та площі, назви яких мають імена тих людей, які точно боролись за Україну і відстоювали права та свободи нашого народу. Крім цього, процес дерусифікації та декомунізації сприяє зменшенню інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян”, – наголосив він.

Нагадаємо, що у Києві у рамках дерусифікації з’явилися вулиці на честь іноземців, які не мають жодного стосунку до України.

Фото: відкриті джерела