Система життєзабезпечення Києва працює сьогодні без збоїв.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу щодо ситуації в столиці в звʼязку з можливою подальшою агресією Росії та про дії міської влади.

«Хочу поінформувати про ситуацію в столиці в звʼязку з можливою подальшою агресією Росії. Та про дії міської влади. Останніми днями ми чуємо багато тривожної інформації, яка, звичайно, хвилює людей. Я хочу підкреслити: так, момент для нашої держави сьогодні, справді, драматичний. Україна, за всі часи незалежності, ще ніколи не стояла перед такою загрозою. – Загрозою своїй державності, територіальній цілісності, своїм громадянам, – підкреслив Кличко. – Ми в столиці не применшуємо серйозності викликів. Але мусимо діяти з тверезою головою, рішуче і спокійно. Зазначу, що вся система життєзабезпечення Києва працює сьогодні без збоїв», – зазначив мер столиці.

Він наголосив, що зусилля міської влади спрямовані і на те, щоб упередити можливі провокації, і на те, щоб вистояти в умовах військового нападу.

«Міські служби отримали інструкції і працюють в умовах запобігання надзвичайній ситуації військового характеру. Сьогодні головне завдання – стабільна робота розгалуженої інфраструктури життєзабезпечення столиці та підготовка до захисту міста у випадку військового  нападу. Підкреслю: в цій ситуації ми діємо за чітким планом. Скоординовано працюють сили цивільного захисту Києва. Це – комунальні, аварійно-рятувальні служби та інші. Загалом йдеться про 13,5 тисяч людей особового складу та понад 780 одиниць техніки», – повідомив Кличко.

Мер підкреслив, що важливим для стабільності ситуації і життєзабезпечення міста є безперебійне енерго- тепло- та водопостачання.

«Отже, що в цьому напрямку зробив Київ. У координації з НЕК «Укренерго», ми знайшли можливості і забезпечили додаткове виробництво електроенергії на наших ТЕЦ. Із грудня в постійній роботі знаходяться 3-4 блоки. Це дозволяє в складній ситуації з енергоносіями забезпечити безперебійне енергопостачання Києва. Насамперед медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури, соціальних установ. Створені запаси палива, встановлені електрогенератори для безперебійної роботи в надзвичайній ситуації систем управління містом, медустанов, аварійних служб та ТЕЦ столиці на період до 10 діб», – сказав Кличко.

Він зазначив, що об’єкти критичної інфраструктури, працюють в режимі підготовки до роботи в умовах надзвичайної ситуації. Підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв’язком на випадок відсутності мобільного зв’язку та інтернету. Також, міська влада вирішила покращити систему оповіщення населення.

«Удосконалюємо ми і систему оповіщення, яка охоплює як персонал міських служб, так і населення. Розробили також нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. На її будівництво виділимо з бюджету міста майже 11 млн. грн, – зазначив Кличко. – У Києві створені комісії з питань евакуації населення – на рівні КМДА та в кожному районі. План евакуації визначає місця розташування збірних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення. Хочу зазначити: в межах міста», – сказав мер.

Щодо укриттів і сховищ столиці Кличко нагадав, якщо кілька років тому в місті було 1,5 тисячі придатних укриттів, то на сьогодні їх кількість збільшили утричі.

Загалом до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ. – Вони розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працівників. Та майже 4500 споруд подвійного використання, де, в разі надзвичайної ситуації, можуть укритися мешканці міста. Це – підземні паркінги і переходи, заглиблені станції метро, підвали та напівпідвали.

З їх розташуванням можна ознайомитися на карті, яка розміщена на сайті КМДА.

«Хотів би зазначити, бо були питання, що в мирний час споруди подвійного використання можуть застосовуватись для господарської діяльності. Там зараз можуть бути магазини, аптеки, кафе чи перукарні. Але, в разі надзвичайної ситуації, балансоутримувачі та керівники закладів повинні відчинити двері і надати захист населенню», – зазначив мер.

Також Віталій Кличко повідомив, що в столичних школах вже два тижні тривають тематичні навчання з педагогічними колективами. Активізують цю роботу і з батьками учнів. Також розроблені інструкції як діяти і різним закладам та установам, враховуючи специфіку їх роботи. – Медзакладам, школам та садкам, закладам соціального захисту.

Нагадаємо, Віталій Кличко заявив, що у разі агресії РФ основним укриттям для киян буде метрополітен.

Фото: facebook