Мер Києва Віталій Кличко розповів про зростання вартості проїзду в громадському транспорті столиці. 

Про це він розповів в ефірі програми “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”. 

Головна причина підняття ціни на проїзд – це зростання тарифів на газ та світло, від яких залежить робота метро, трамваїв та тролейбусів. Третина пасажирів громадського транспорту – люди пільгових категорій. 

“Громадський транспорт у нас дотаційний. Більше третина людей, які ним користується – це пільговики, які не сплачують за проїзд. Сьогодні ціна на електроенергію зросла в два рази. Це одна із ключових складових ціни на проїзд в метрополітені, трамваях та тролейбусах. Ми також дотуємо велику частину грошей на компенсацію за газ – навантаження на бюджет достатньо велике”, – пояснює Віталій Кличко.  

Дотація на громадським транспорт з міського бюджету складає 4 мільярди гривень на рік. Місто продовжуватиме дотувати “Київський метрополітен” та “Київпастранс” і надалі. 

“Ми говоримо, щоб ціна була прозора. Ми робимо все для того, щоб ціна не перевищували 20 гривень – це дуже багато. Вона буде меншою. Після презентації експертної оцінки та обґрунтування тарифу – стане зрозуміло яким буде тариф. Але ціна буде зростати, оскільки тариф збитковий. Щорічно Київ дотує транспорт на 4 мільярди гривень з бюджету. Ми змушені підняти тарифи. І навіть після цього громадський транспорт залишатиметься дотаційним”, – зазначив мер.

Питання зростання вартості проїзду буде проходити громадські обговорення.  

Підвищення вартості проїзду може відбутися в новому році. Всі пільги місто залишить. 

Фото: скріншот