Майк Кеффі каже, що у Києві йому комфортно і загрози він не відчуває.

Американський гравець столичного «Київ-Баскета» Майк Кеффі відмовився від евакуації з України, бо свою родину вже відправив до США і сподівається, що загроза минеться. Про це він розповів у коментарі «Київ. Nоw» телеканалу «Київ».

Як ми писали, пʼятеро легіонерів «Київ-Баскет» з США тимчасово залишили Україну на тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ. Це Ейвері Вудсон, Джилан Вашингтон, Джефф Гарретт, Бернард Томпсон та Джордан Свінг. Загалом у лавах команди у цьому сезоні грали 10 легіонерів-американців: 6 у чоловічій команді і чотири у жіночій.

Майк Кеффі виявив бажання залишитися і продовжувати грати. Він відправив до Лос-Анджелоса дружину і дворічну доньку. Сам же продовжує виконувати настанови головного тренера Айнарса Багатскіса. Коуч — громадянин Латвії, але теж не бачить приводу покидати команду напризволяще, тим більше він очолює і збірну України.

Кеффі героєм себе не вважає, хоч його вже встигли зобразити у соцмережах в образі гетьмана.

«Я усвідомлюю усі ризики, але американський паспорт не дозволяє панікувати. Коли дружина і донька повернулися в Лос-Анжелес, збагнув, що мені цього достатньо для заспокоєння. Звісно, коли раптом почнеться війна, буду дякувати «Київ-Баскету». Але зараз не вірю в жахливий сценарій. Героєм себе не вважаю, привернув увагу? Ну, є як є. Хлопці і тренер всі в доброму гуморі. Взагалі то мені Київ припав до душі. Тут комфортно, не відчуваю загроз для себе» — розповів Кеффі.

«По-моєму, всіх тривожить тільки неясність, тільки те, що ніхто не знає, що буде завтра: граємо-не граємо, продовжується чемпіонат чи ні, збірна… Можу сказати, що у нас поїхали 5 іноземців, але решта, плюс тренерський штаб — ніхто не збирається тікати зараз. Готуємося, тренувальний процес іде за планом» —  зазначив Айнарс Багатскіс.

Нагадаємо, 12 лютого США заявили, що Росія може почати вторгнення в Україну «будь-якої миті». Вашингтон наказав своїм громадянам негайно виїхати з країни.

Схожі рекомендації громадянам дала Велика Британія, Нідерланди, Японія, Південна Корея та інші. Багато західних посольств, включно зі США, евакуювали своїх працівників з України, або ж лишили частину працівників у Львові. ЗМІ у США з посиланням на дані розвідки навіть назвали ймовірні дати вторгнення — 15 чи 16 лютого.

Фото: Фейсбук