Депутати Київради прийняли рішення, яке дозволить закупити сучасні вагони метро для столичної підземки.

Про це повідомляють на сайті Київської міської ради.

Для цього місто планує залучити до 50 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку. Сьогодні Київрада надала ЄБРР  місцеві гарантії для отримання відповідного кредиту. Строк залучення коштів ЄБРР – до 12 років від дати укладання договору.

«Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 50 млн євро на закупівлю Києвом вагонів метрополітену. І після рішення Київради – у п’ятницю – ми підпишемо кредитний договір. Та плануємо цього року укласти контракт на придбання нових вагонів для столичного метро», – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Відповідне рішення дасть можливість закупити до 50 вагонів метрополітену для забезпечення безперебійних перевезень пасажирів. У першу чергу Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар.

Це покращить транспортне обслуговування мешканців прилеглих районів та гостей столиці, дасть можливість швидко перевозити пасажирів до центру міста, пересадочних станцій, зменшить навантаження на наземний транспорт і поліпшить екологічну ситуацію в Києві.

Вже в п’ятницю місто підпише кредитний договір та цього року укладе контракт на придбання нових вагонів для столичного метро. Повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Сьогоднішнє рішення дозволить нам до кінця березня завершити підготовку до підписання пакету документів, що надасть можливість столичному метрополітену розпочати процедури закупівлі вагонів», – додав мер Києва.

До слова, сьогодні парк київського метрополітену складає 800 вагонів. Близько 100 з них – у критичному стані і потребують оновлення в найближчі 3-4 роки.

 

Фото: facebook