Над Києвом на дронах запустили величезний прапор Казахстану. Прапор підняли на підтримку казахського народу, який протистоїть озброєним силовикам у боротьбі за свої права.

Акцію провела організація Dronarium.

“Ми підняли над центром Києва прапор Казахстану. Ми хочемо привернути увагу громадськості до трагічних подій, що відбуваються в Казахстані, та підтримати народ цієї країни у цю скрутну хвилину. Казахи вийшли на мирну боротьбу за свої соціально-економічні права. Внаслідок ескалації події скотилися до відкритого протистояння народних мас із силовиками, жертвами яких стали, за офіційними даними, десятки людей, а не за офіційними – значно більше“, – йдеться у повідомленні організації в facebook.

В організації нагадали, що президент Казахстану закликав на територію країни сили Росії “під виглядом миротворчої операції, яка більше схожа на каральну операцію та ризикує перерости в окупацію країни“.

“Ми сподіваємося, що народу Казахстану вистачить мудрості та сил мирним шляхом відстояти свої права та не втратити свою країну“, – додали організатори акції.

Нагадаємо, у Казахстані мітинги через підвищення цін на скраплений газ переросли у масові протести. Президент Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд, однак протести не припинилися. У країні запроваджено режим надзвичайного стану.

5 січня Токаєв звернувся до країн учасниць Договору про колективну безпеку (ОДКБ) із проханням ввести війська для боротьби з протестуючими, яких назвав “терористами”. Росія направила свої війська для придушення протестів у Казахстані.

Токаєв наказав армії стріляти на ураження по мітингувальникам. Влада Казахстану заявила, що станом на 7 січня майже придушила протести. 

Фото: Фейсбук