Зокрема в столиці за кілька років зекономили понад 9 мільярдів гривень бюджетних коштів за допомогою системи ProZorro.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Віталій Кличко під час виступу на Міжнародному форумі Democracy in Action: Zero Corruption Conference заявив, що корупція з’являється там, де не працює система демократичних інституцій. Відтак, запобігати корупції можливо, реформуючи систему управління на всіх рівнях.

Водночас міський голова наголосив, що саме Київ першим впровадив системні зміни в муніципальному управлінні для запобігання корупції.

«Щодо прозорості процесів управління. Київ першим в Україні впровадив електронну систему відкритих закупівель ProZorro. 1800 структурних підрозділів столичної влади здійснюють закупівлі через ProZorro. І за кілька років ми зекономили завдяки цьому понад 9 мільярдів гривень бюджетних коштів. Тільки в минулому році – понад 4,5 мільярда. Щодо упередження політичної корупції. Партія, яку я очолюю, з 2012 року боролася з кнопкодавством у парламенті. Київська міська рада першою в країні запровадила систему, що унеможливлює неперсональне голосування. Наш досвід тільки зараз перейняла Верховна Рада. Сподіваюсь, що органи місцевого самоврядування також підуть цим шляхом», – зазначив міський голова.

Віталій Кличко також пояснив, що упереджують корупцію й електронні сервіси для киян, які впровадила столиця. Зокрема: електронний запис до дитсадків, адміністративні послуги та багато інших.

Окрім цього, про відкритість міської влади, за словами міського голови, свідчить впровадження кілька років тому «Відкритого бюджету». У межах цієї програми кожен киянин може у відкритому доступі дізнатися про надходження і витрати міського бюджету, а також про те, скільки коштів витратили на той чи той проект.

«Це – приклади боротьби з корупцією на системному рівні. Але їх потрібно реалізовувати не тільки в Києві. Цей досвід треба поширювати на всю країну. Крок за кроком. Рішення за рішенням», – наголосив Віталій Кличко.

До слова, Democracy in Action: Zero Corruption Conference – перша конференція найвищого рівня з питань гібридних загроз демократії: дезінформації, корупції та правових воєн. Політики з різних країн, представники НАТО, Пентагону та ФБР, Єврокомісії та Європарламенту, громадські діячі, журналісти-розслідувачі зібралися разом для пошуку рішень із протидії гібридним загрозам демократії.

Фото: прес0служба Віталія Кличка