У столиці з 7 грудня почнуть діяти обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. 

Про це повідомляє Офіційний портал Києва

«Жовта» зона карантину передбачає такі обмеження:

  • освітні установи будуть працювати при вакцинації 80% працівників хоча б однієї дозою;
  • не більше чотирьох осіб за столиком в закладах громадського харчування, відстань між столиками – від 1,5 м;
  • кінотеатри та заклади культури можуть працювати при заповнювання залів на 2/3 або 50% в кожному окремому залі;
  • спортзали і фітнес-центри можуть працювати при обмеженні – одна людина на 10 кв. м.

При цьому обмеження жовтої зони не будуть застосовуватися:

  • якщо всі відвідувачі і 80% працівників закладів культури, громадського харчування, кінотеатрів і т.д. будуть вакциновані від коронавируса хоча б однієї дозою;
  • якщо перераховані вище особи матимуть негативний результат ПЛР або експрес-тесту на COVID-19, який зроблений не пізніше, ніж 72 години тому.

Окрім того, протоколом № 78 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА у місті встановлено додаткові обмеження.

Тож із 00:00 7 грудня додатково в місті Києві заборонено:

  • пасажирам, окрім осіб, які не досягли 18 років, користуватися послугами громадського транспорту (автомобільним, електричним, у тому числі метрополітеном) без наявності у них негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; або «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від зазначеної хвороби;
  • відвідування ТРЦ особами, які не досягли 18 років, без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР-тест на COVID-19 або експрес-тест на визначення антигена строком дії 72 години; або «зелений» COVID-сертифікат; або документ про одужання.

Контроль за дотриманням цих заходів забезпечитиме зокрема ГУ Національної поліції в місті Києві, Управління патрульної поліції в м. Києві, КП «Муніципальна охорона».