Далі у списку — Львів, Харків та Одеса.

Найкращими українськими містами для розвитку у IT-галузі є Київ, Львів та Харків. У столиці залишаються 96% тих, хто там вчився на відповідну спеціальність, повідомляє видання DOU з посиланням на результати власного дослідження.

Повідомляється, що 96% тих, хто вчився в школі в Києві чи Київській області, залишилися тут жити та працювати. Автори матеріалу пов’язують це з тим, що Київ посідає перше місце в Україні також за розмірами доходів в ІТ.

Найчастіше ІТ-спеціалісти переїжджають у Київ. Єдине місто, в яке їдуть самі кияни — це Львів (1% ІТ-фахівців, які закінчували школу в Києві та Київській області, нині живуть у Львові).

Найактивніше в Київ їдуть представники сусідніх областей: Чернігівської (69% тих, хто обрав ІТ), Черкаської (57%), Житомирської (57%), Полтавської (48%), а також Рівненської та Кіровоградської (по 47%). Крім того, до Києва переїхало багато мешканців з окупованих територій (які зараз живуть і працюють на підконтрольній Україні території): АРК (65%), Донецької (52%), Луганської (43%) областей.

Є лише два регіони, для яких Київ — не основний напрямок міграції. Це Івано-Франківськ і Тернопіль, звідки у Львів їдуть частіше, ніж у Київ (хоча в Київ з цих регіонів теж їде багато).

Також повідомляється, що найвищі частки ІТ-спеціалістів, які вчилися в університетах у своєму регіоні — в містах-мільйонниках (Київ, Львів, Харків, Одеса), бо в цих регіонах найкращі можливості для навчання та найбільший вибір вишів.

Слідом за Києвом у списку найбільш пристосованих для розвитку в ІТ-галузі міст йдуть Львів і Харків, які покидають лише 10% людей, які вирішили пов’язати своє життя з ІТ, а 90% залишаються в них вчитися та працювати. Дещо гірші показники в Одеси, хоча 78% тих, хто обрав ІТ, залишаються в місті.

Як ми повідомляли, частина українських міністерств майже не мають айтішників в штаті.

Фото: Фейсбук