У столиці працюють над трансформуванням навчання учнів 11 класів у 4 чверті.

Як саме навчатимуться київські старшокласники розповіла керівниця департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян в ефірі програми «Київ. Вголос» на «Радіо Київ – 98 FM».

У так званій четвертій чверті одинадцятикласники отримають більше свободи, а також значно менше навантаження в навчальному процесі. Так школярі зможуть більш акцентовано готуватися до ЗНО та зосередити свою увагу саме на тих предметах, які їм потрібні.

«Наші керівники шкіл дуже розумні й креативні люди. Тому ми вирішили не вигадувати нічого нового, а просто запропонували керівникам самостійно придумати нові моделі навчання, а потім розповісти про них, щоб батьки розуміли, як саме зміниться навчання у їхніх дітей», – зазначила директорка Департаменту.

Домогтися цього планують за рахунок того, що одинадцятикласникам дозволять відвідувати лише ті уроки, які їм потрібні відповідно до обраного ЗНО.

Натомість вільний час, який з’явиться в учнів, діти зможуть витратити на різноманітні проектні роботи, за які отримають оцінки.

«Таким чином ми просто зменшуємо навантаження на учнів і не навантажуємо ще більше вчителів. Мало хто знає, що наші одинадцятикласники мають тижневе урочне навантаження на рівні 36 годин. Хоча за законом дорослі мають відпрацювати за сім днів лише 40 годин, тоді як діти, яким ще не виповнилося 18 років – 36. Ми робили підрахунки й педагоги розповідали нам про різні моделі – навантаження може бути від 22 годин замість 36, до 12 годин на тиждень», – розповіла Олена Фіданян.

Водночас чиновниця наголосила, що в планах столичних шкіл у реформуванні навчання 11 класів є створення так званих «груп за потребою». У цих групах навчання за предметами проводитиметься лише за обраним предметом ЗНО.

Очільниця Департаменту освіти й науки КМДА також зазначила, що новий закон про освіту дуже демократичний. Він надав керівникам шкіл чотири рівні свободи: кадрову, фінансову, академічну та організаційну.

«Саме організаційну та академічну свободу ми наразі запроваджуємо у наших школах», – підсумувала Олена Фіданян.

Фото: unsplah