Кореспондент EIU був змушений відмовитись від опитування в Києві через військові дії.

Про це свідчать дані EIU-рейтингу про те, як змінились показники життедіяльності у містах світу.

Так, індекс EIU цього року оцінив  умови життя в 172 містах на основі більш ніж 30 факторів. Вони згруповані в п’ять категорій: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Кірм того вже другий рік поспіль індекс включає показники, пов’язані з COVID. Сюди входить оцінка можливостей кожного міста впоратись зі збільшенням попиту на заклади охорони здоров’я, а також із закриттям або обмеженням місткості шкіл, ресторанів і культурних закладів. У 2022 році до факторів впливу додалась війна в Україні.

Через війну кореспондент EIU був змушений відмовитись від опитування в Києві. Показники стабільності в інших містах, таких як Будапешт і Варшава, під впливом війни в Україні знизилися через зростання геополітичної напруженості.

Індекс відмічає, що Москва і Санкт-Петербург опустилися з 15 і 13 місця до 80 і 88, оскільки сотні західних фірм вийшли з росії, а цензура посилилася. Втретє за останні п’ять років перше місце в рейтингу EIU посів австрійський Відень. В першу чергу на це сплинули  можливостей для культури та розваг у місті, а також хорошу інфраструктуру та загальну стабільність.

П’ять інших невеликих європейських міст увійшли до першої десятки, які також отримали вигоду від послаблення обмежень щодо COVID-19. Проте з минулого року Париж і Лондон, які зазвичай гірші в рейтингу через проблеми великих міст, такі як затори та злочинність, піднялися на 23 і 27 місця, до 19 і 33 відповідно, оскільки змінили своє ставлення до COVID.

Три канадських міста увійшли до першої десятки, тоді як Нью-Йорк, Лос-Анджелес та Вашингтон, округ Колумбія, покращилися порівняно з минулим роком.  Кожне місто в Китаї опустилося в рейтингу, а міста острівних держав з жорстким прикордонним контролем, такі як Окленд Нової Зеландії, досягли хороших результатів рік тому, але зараз страждають. Місто опустилося на 33 місце через COVID.

За прогнозами експертів рейтингу, якщо війна в Україні триватиме протягом цього року, більше міст можуть зазнати перебоїв із постачанням їжі та палива.

Фото: Фейсбук