Українські енергетики наближаються до стабілізації ситуації з енергопостачанням Києва, тому в столиці можуть повернутися «нормальні» графіки.

Про це повідомив гендиректор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко.

«Зараз колеги роблять все можливе, аби повернутися до стабілізаційних графіків. Кілька годин зранку енергосистема вкладалася в обмеження. Але їхнє перевищення не стало несподіванкою – обмеження від “Укренерго” досі значні. Поки нам всім ще складно планувати, та ми вже наближаємося до стабілізації ситуації і нормальних графіків», – сказав він.

За словами Коваленка, 29 листопада в Києві споживання обмежували на 560 МВт, відключали 958 500 клієнтів.

Сергій Коваленко вкотре закликав киян та українців загалом, аби пришвидшити процес відновлення енергомережі, не вмикати в мережу одразу всі електроприлади, коли подають світло.

«Я розумію, коли електроенергія є лише кілька годин на добу, потрібно зробити усі домашні справи. Але поясню. Річ у тому, що в момент підключення споживається майже вдвічі більше ніж зазвичай. Запобіжники, трансформатори, мережеве обладнання не витримують і люди знову лишаються без світла. Кількість аварійних ситуацій зростає. Тому прошу: не вмикайте у мережу все водночас. Спробуйте трохи розтягнути цей процес у часі», – пояснив очільник Yasno.

Також він закликав киян вчасно сплачувати за надані послуги.

«Ми очікуємо оплати більш ніж на 300 млн грн від киян. Це без споживання листопада», – сказав Коваленко.

Нагадаємо, у Бучі мешканці багатоповерхівки власноруч облаштували пункт обігріву.

Фото: getty images