Рішення щодо послаблення карантинних обмежень можуть ухвалити вже завтра, 28 квітня.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА, повідомив, що столиця, ймовірно, вийде з червоної карантинної зони 1 травня.

Усе залежатиме від ситуації з коронавірусом та рішення міської комісії з надзвичайних ситуацій. Чергове засідання цієї комісії відбудеться вже завтра.

«Сподіваємося, що поточна ситуація нам дозволиться завтра, 28 квітня, ухвалити відповідне рішення, щоб зупинити жорсткий локдаун після 30 квітня. Тобто 1 травня перейти в іншу зону карантину й жити за новими правилами», – зазначив Микола Поворозник.

Відтак, громадський транспорт у Києві може запрацювати у звичайному режимі, без спецперепусток. А у школах та дитячих садочках може відновитися навчання.

«Якщо буде прийняте рішення про вихід із червоної зони карантину, то громадський транспорт працюватиме у звичайному режиму, без спецперепусток. Водночас ситуація може дозволити нам прийняти рішення щодо відновлення навчання в школах та дитячих садочках», – повідомив Микола Поворозник.

Водночас заступник голови КМДА пояснив, що для міської влади в питаннях карантинних обмежень є найважливішою цифра кількості госпталізованих у COVID-лікарнях.

«Перебіг цієї хвилі вірусу відрізняється від попередніх тим, що набагато більше людей знаходяться в реанімації та мають тяжкий перебіг хвороби. Наразі в столиці близько 300 людей госпіталізовані, із яких більше 50 знаходяться на апаратах ШВЛ. Це є основний показник, на який ми звертатимемо увагу при прийнятті рішень», – пояснив заступник голови КМДА.

Також Микола Поворозник наголосив, що цей локдаун дав свої результати – кількість хворих та госпіталізованих зменшилася.

«Але я хотів би попередити, що з переходом в іншу зону карантинних обмежень ми не говоримо, що коронавірус зник. Він залишається. Відтак, ми не маємо забувати про дотримання маскового режиму, дистанції тощо. Ми вимагатимемо від усіх закладів, що працюватимуть, дотримання карантинних норм», – зазначив заступник голови КМДА.

Водночас Віталій Кличко не виключає послаблення обмежень, що були запроваджені до 30 квітня, якщо ситуація з поширенням вірусу в столиці не погіршиться.

«У середу, 28 квітня, буде засідати комісія з надзвичайних ситуацій міста, що складається з епідеміологів, вірусологів та інших фахівців. Вони ухвалять рішення, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. Ми не виключаємо послаблення запроваджених обмежень, – сказав мер столиці. – Локдаун дав позитивні результати. Але розслаблятися зарано!  Є багато ризиків. Цей вірус дуже небезпечний та агресивний. Як бачимо, все частіше від нього помирають не тільки літні люди, а й молоді. Тільки минулого тижня в Києві від ускладнень хвороби померли понад 300 людей», – наголосив Кличко.

Нагадаємо, станом на ранок 27 квітня в Києві виявили 869 нових випадків COVID-19 за добу.

Фото: фейсбук