В КМДА зазначають, що розглядають цей варіант «як один зі шляхів стримування ціни на теплову енергію».

Київська міська державна адміністрація опрацьовує можливість інвестувати у видобуток українського природного газу, що буде спрямований підприємством теплокомуненерго у виробництво теплової енергії для споживачів. Про це повідомляє сайт КМДА.

Повідомляється, що використання газу вітчизняного видобутку, «вартість якого є суттєво нижчою порівняно з вартістю імпортованого, дозволить зменшити витрати підприємства, які напряму впливають на тариф». Із відповідним листом міська влада звернулась до НАК «Нафтогаз України».

Зокрема, місто пропонує створити робочу групу, в межах якої відбулося б обговорення ініціативи та підготовка відповідного проекту.

В КМДА зазначили, що рішення інвестувати у вітчизняний видобуток газу «продиктоване низкою факторів». Зокрема, це «необхідність подолання кризи в теплопостачанні, необхідність забезпечити надійні та якісні послуги за цінами, які б враховували платоспроможність населення». В адміністрації стверджують, що «сьогодні фіксується тенденція стрімкого зростання ціни на природний газ на світовому та європейському ринках». А прогноз вартості свідчить, що «теплокомуненерго країни вимушені будуть купувати природний газ для виробництва теплової енергії для окремих категорій споживачів за цінами, що у 3-4 рази перевищують ті, що закладені в тариф».

З посиланням на дані офіційних джерел в КМДА заявляють, що за останні роки обсяги власного видобутку природного газу в Україні зменшуються, «при тому, що в Уряді наголошують на стратегічній необхідності пошуку нових родовищ та збільшенні обсягів вітчизняного видобування».

В КМДА повідомляють також, що столичні теплоенергетики є одними з найбільших споживачів природного газу в Україні. Орієнтовний обсяг використання газу комунальним підприємством «Київтеплоенерго» для забезпечення централізованого теплопостачання та виробництва електричної енергії становить 2,3 млрд куб. А вартість цього енергоресурсу є базовим фактором при розрахунку тарифів. Вказується, що міська влада, враховуючи лист «Київтеплоенерго», готова розпочати роботу в напрямку інвестування у вітчизняний видобуток газу «як один зі шляхів стримування ціни на теплову енергію».

Повідомляється, що станом на сьогодні міська влада не отримала заперечень з боку НАК «Нафтогаз» і готова до більш детального опрацювання, зокрема, у рамках Українського інвестиційного газового конгресу, який відбудеться 20-22 жовтня цього року у столиці.

Учора стало відомо, якою буде вартість газу для населення в жовтні.

Фото: Фейсбук