В столиці України суттєво первищено «допустимий» рівень захворюваності на коронавірус.

Сьогодні, 21 вересня, комісія ТЕБ і НС розгляне позицію МОЗ щодо встановлення на території України жовтого рівня епідемічної небезпеки. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в ефірі «Свободи слова».

За його словами, якщо рішення ухвалять, «жовта» зона почне діяти за 2 дні.

«Якщо це буде схвалено, то через два дні на території країни буде введено жовтий рівень. У цьому рівні буде прописано і дозволено бізнесу обирати, як працювати за карантинними обмеженнями. Наприклад, кінотеатри – 50% заповненості або ж ти вакцинуєш свій колектив і маєш 100% заповненості», – зазначив Ляшко.

Як пояснив міністр, те саме стосується масових заходів і закладів громадського харчування, де встановлюється обмеження за кількістю людей, і релігійних заходів.

«Освітні заклади можуть працювати, якщо 80% педагогів будуть вакциновані, якщо невакциновані – закриваються», – пояснив Ляшко.

За його словами, коли буде червоний рівень епіднебезпеки, то вибору бізнес не матиме: або закривається, або вакцинує своїх працівників і тих, хто відвідує заклади.

Віктор Ляшко також не виключив введення в Україні обов’язкової вакцинації від коронавірусу.

На запитання ведучого, чи допускає глава МОЗ обов’язкову вакцинацію, Ляшко відповів «Допускаю».

«Сьогодні вакцинація безкоштовна і добровільна. Питання можливості введення певних категорій професій до складу декретованих також розглядається. Це контингент, який може приходити на роботу після проходження повного курсу вакцинації проти певних інфекційних хвороб. Такі варіанти розглядаються, але ми взяли досвід ЄС і США: коли вводяться обмеження, але вони не працюють для вакцинованих», – зазначив Ляшко.

Він також наголосив, що зараз у пріоритеті для вакцинації залишаються люди від 60 років, оскільки 82% всіх смертей серед цієї категорії.

Зауважимо, що на сайті Міністерства охорони здоровʼя станом на 21 вересня вказано, що «допустимий» рівень захворюваності на коронавірус перевищений у 22 областях України та в Києві. Некритичний показник — це 75 пацієнтів на 100 тисяч жителів, і наразі ця «норма» зберігається тільки в Закарпатській та Кіровоградській областях. В Києві він складає 157 пацієнтів на 100 тисяч, на Київщині — 104.

Фото: Фейсбук