Найбільше правопорушень спостерігалося в Києві.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Від 16 січня в Україні обов’язкове обслуговування українською. Cтосується це підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які працюють зі споживачами. Зокрема й інтернет-магазинів.

Усі виробники, виконавці та продавці зобов’язані надавати споживачам інформацію про свої товари чи послуги – державною мовою. Українська має бути на цінниках, в інструкціях, у технічних характеристиках, у маркуванні, квитках, меню тощо.

У ефірі програми «Київ.NewsRoom» уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь розповів, як наразі діє мовний закон.

Омбудсмен розповів, що за три доби (із 16 до 19 січня) надійшло близько 150 звернень щодо порушення мовного законодавства. Зокрема не дотримувалися закону на рівні сайтів та онлайн-магазинів. Деякі інтернет-портали не мали жодної сторінки українською мовою. Також порушення зафіксували на вивісках, під час обслуговування громадян України в торгівельних мережах.

Найбільше правопорушень спостерігалося в Києві. Ймовірно, через те, що в столиці велика кількість населення та чимало людей задіяно у сферах обслуговування.

Щодо штрафів Тарас Кремінь повідомив, що наразі таке покарання передбачається з 16 липня 2022 року. Однак омбудсмен зауважив, що мовний законне про покарання.

«Це питання культури, ділової етики, зокрема й корпоративної, якщо ми говоримо про бізнес. Крім всього іншого, це питання гідності», – наголосив Тарас Кремінь.

За словами мовного омбудсмена, поки що в Україні не спостерігалися грубі порушення, які передбачають штраф у майбутньому. Однак, якщо злісні порушники будуть і цьогоріч – мовні захисники обіцяють знайти спосіб, який змусить виконувати мовне законодавство.

Водночас Тарас Кремінь зазначив, що захисники української мови наразі мають колосальну підтримку й з боку влади, і з боку громад.

Фото: pixabay