КП «Радіостанція «Голос Києва» приносить свої офіційні вибачення суддям Окружного адміністративного суду міста Києва за некоректні слова ведучого радіостанції.

7 грудня в етері програми «Говорить Київ» на радіостанції Київ FM ведучий Богдан Буткевич вів розмову з гостем – адвокаткою та громадською діячкою, депутаткою Київської міської ради Зоєю Ярош.

У процесі розмови з гостем ведучим програми було допущено низку експресивних висловлювань щодо суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, що викликало обурення у суддівського корпусу суду. Зокрема, в етері прозвучали прізвища таких суддів, як Павло Вовк, Євгеній Аблов, Богдан Моніч.

КП «Радіостанція «Голос Києва» приносить свої офіційні вибачення суддям Окружного адміністративного суду міста Києва за некоректні слова ведучого радіостанції та вважає за потрібне додатково пояснити таке.

Журналіст Богдан Буткевич, який виступив ведучим радіопрограми «Говорить Київ», є одним із найвідоміших в Україні журналістів, ведучим, спеціальним кореспондентом, громадським діячем, волонтером, володарем численних журналістських премій. Протягом певного періоду часу Буткевич виступав позаштатним журналістом телеканалу ВВС. Крім того, у цьому році він був нагороджений відзнакою Міністра оборони України за надзвичайно важливу  допомогу Збройним Силам України. Буткевич також веде свій проект «Без Цензури» на YouTube-каналі «Цензор.нет», в якій розповідає про актуальні події сьогодення, в тому числі, скандальні. Богдан Буткевич має яскраво виражену громадську позицію та експресивний, сатиричний стиль подачі матеріалу, що і робить програми за його участі цікавими для аудиторії.

Враховуючи його активну позицію як громадянина, патріота та волонтера, суть якої полягає не тільки в розмовах, а й постійній допомозі Збройним Силам України, Буткевич особливе значення надає силі конституційного розподілу державної влади в країні на законодавчу, виконавчу та судову. Журналіст завжди прискіпливо вивчає обставини та інформацію під час підготовки програми до випуску.

Під час спірного випуску програми Буткевич надмірно емоційно висловлював свою думку як громадянина, що зумовлено, в тому числі, реаліями сьогодення та ситуацією в країні. З іншого боку, показано, яке надважливе значення має для даного журналіста питання доброчесності представників державної влади в цілому.

На вимогу суддівського корпусу, 16 грудня журналіст Богдан Буткевич щиро вибачиться в прямому етері радіостанції Київ FM за свої необережні висловлювання, спричинені надмірною емоційністю та апломбом ведучого.

Разом з тим, радіостанція запрошує представників Окружного адміністративного суду міста Києва до участі в програмі «Говорить Київ» з тим, щоб вони могли висловити свою позицію з приводу сказаного журналістом Буткевичем у випуску від 7 грудня, спростувати у будь-який спосіб озвучені в етері відомості щодо участі суддів П. Вовка та Є. Аблова у кримінальних провадженнях, а також надати власну оцінку актуальній ситуації у судовій системі України, та, зокрема, законопроєкту про ліквідацію ОАСК, нещодавно підтриманого в цілому Верховною Радою України.