У Києві працюють над впровадженням ІоТ-технологій для вдосконалення системи моніторингу якості повітря.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів керівник цифровізації Києва (CDTO) та заступник голови КМДА Петро Оленич.

“Місту потрібні дані та інформація для прийняття управлінських рішень. На відміну від інших систем моніторингу, у нас є можливість не тільки знаходити критичні ділянки та інформувати, а й швидко реагувати на проблеми. У випадку моніторингу стану якості повітря – використовувати дані для виявлення потенційних джерел забруднення, розробки природоохоронних заходів, містобудівного планування та планування транспортних потоків”, – заявив Оленич.
Зокрема, CDTO Києва розповів, що у міському застосунку Київ Цифровий з’явиться інформація про стан повітря в столиці. Детальніше про це написав Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.
Які функції стануть доступними для киян у міському застосунку Київ Цифровий?
  • Можливість дізнатись про стан повітря в конкретній локації
  • Попередження в разі різкого підвищення рівня забруднення
  • Можливість залишити заявку або скаргу на незадовільний екологічний стан
Також Олег Половинко детально розповів про вдосконалення системи моніторингу якості повітря шляхом впровадження ІоТ-технологій.
“За допомогою 40 індикативних пунктів моніторингу, які будуть встановлені до кінця року у різних районах міста, ми зможемо контролювати рівень якості повітря та дізнаватись про нові осередки забруднення”, – заявив Половинко.
Працюватиме система опираючись на LoRaWAN – бездротову технологію зв’язку дальнього радіусу дії, завдяки якій можна використовувати датчики для збору і обробки даних з максимальною енергоефективністю.
Фото: Фейсбук