Український інститут закликає Європейську Раду надати Києву статус Європейської столиці культури і миру 2022.

Про це повідомили в Українському Інституті.

У повідомленні зазначили, що Український інститут, державна інституція культурної дипломатії України, приєднується до заклику культурних дієвців з усієї Європи про надання столиці України Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022. Такий жест міг би підкреслити повноправне членство України в європейській сім’ї, засвідчити намір Європейського Союзу до поглиблення культурних відносин з Україною та підтримку територіального й культурного суверенітету України.

“Щороку Європейська Рада надає цей статус кільком містам Європейського Союзу, які упродовж року впроваджують широку програму культурних подій. Звання Культурної столиці Європи дозволяє місту популяризувати себе в інших країнах ЄС, привабити інвестиції, розбудувати культурну інфраструктуру і розвинути туристичний потенціал”, — пояснили в Українському інституті.

І додали, що попри загрози і випробування війни, культурний сектор України прагне розвитку зв’язків і партнерств з європейськими колегами, які продемонстрували безпрецедентну єдність і підтримку України.

Наразі лист щодо надання Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 переданий Українським інститутом голові Європейської Ради Шарлю Мішелю. Відповідний заклик підписали понад 2000 представників культури, науки та громадянського суспільства з усієї Європи. Підписанти закликають ухвалити відповідне рішення якомога швидше, позапланово та незалежно від звичайної процедури розгляду заявок на звання «Культурної столиці Європи».

Ініціаторами заклику стали генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, а також культурологині Крістіна Маріон Якобсен і Соня Анне Ланг.

До слова, громадяни можуть підписати петицію щодо надання Києву статусу Європейської столиці культури і миру 2022 за  посиланням.

Нагадаємо, «Культурна столиця Європи» – один із найвідоміших і найуспішніших інструментів культурної політики ЄС, започаткований у 1985 році для відзначення культурного багатства та розмаїття Європи.

Фото: Фейсбук