На цьому чоловік не зупиняється - попереду ще багато ідей.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Киянин Олександр Лозанський розповів, як йому вдалося 4 рази поспіль стати переможцем Громадського бюджету.

Із 4 спроб – 4 перемоги. Свій шлях у Громадському бюжеті Олександр розпочав ще минулого року. Осучаснення парку Юність, встановлення станцій для прибирання за тваринами в парку «Інтернаціональний», побудова спортмайданчика на Святошині – усі ініціативи виявились успішними. Здавалося б, ідеальна статистика, однак легко не було.

«Ми постійно в ланцюгу, тому що ніхто не хоче це робити. Тому що це складно. Треба розібратись, що таке енергозберігаючі технології, хто їх може взяти на баланс. А простіше, звичайно, сказати: «це не доцільно», – і все, «до побачення». Багато людей хочуть, щоб їм побудували новий майданчик у подвір’ї, а коли ти приходиш, то 70% каже: «нащо нам воно», – розповів Олександр Лозанський.

Задля ефективності, Олександр сконцентрувався на проектах у своєму районі.

«Я більше надихався можливостями щось зробити таке, де не буде, наприклад, вивіски депутата чи якихось піар-акцій. Знаєте, коли встановлюють майданчик – це таке собі пафосне свято, коли збираються купа мешканців, приходить депутат, якого не було 5 років на окрузі, і ліпить свою табличку. І це мене дико бісить», – наголосив пан Олександр.

До слова, дівчина Олексадра, Тетяна Олійник, – блогерка. Вона неабияк допомагала збирати голоси й популяризувати проекти на своїй Instagram-сторінці.

Пані Тетяна розповіла, чи важко їй було пережити період Громадського бюджету.

«Знаєте, спочатку я навіть трошки негативила, думала, що немає сенсу незрозуміло за що бігати. Він (Олександр – ред.) не спить ночами. Одна мова про Громадський бюджет. Я вже говорила не раз, що не можу слухати про його ГБ. А потім, коли почала в це вживатися, дивитися ці проекти, як вони візуально зроблені, то зрозуміла, що класно, коли на місці руїни роблять гарний майданчик», – зазначила пані Тетяна.

У сюжеті телеканалу «Київ» можна побачити один із проектів Олександра Лозанського – спортивний майданчик. У ньому планують організувати Workout-комплекс із тренажерами.

«На цей рік у нас цікавіше плани – це автономне освітлення. Як бачите, тут не дуже гарні світильники. Вони знаходяться в безбалансовому статусі й ми хочемо їх замінити на автономні екологічні світильники», – зізнався пан Олександр.

Добудувати спортмайданчик обіцяють до вересня 2021 року.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що завдяки Громадському бюджету на Оболоні з’явилася нова зелена зона.

До слова, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітняПодати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.

Фото: скріншот