Через занедбаність таких дверей ЖЕКи змінюють їх на сірі металеві і таких унікальних дверей стає все менше.

Про роботу киянина Сергія Миронова розповіли на Facebook-сторінці Київської фортеці.

Раніше Сергій звернув увагу на те, що через занедбаність таких дверей ЖЕКи або мешканці будинків змінюють їх на сірі металеві. І з кожним роком таких історичних артефактів у місті стає все менше.

Киянин пояснює – робить це, щоб зберегти архітектурну неповторність столиці. Він робить це з власної ініціативи та своїм коштом, аби зберегти частину архітектурної спадщини міста. Поштовхом до такого волонтерства для Сергія став випадок у центрі Києва: в одному з будинків на Костьольній дуже красиві царські вхідні двері, висотою майже три метри, замінили на металеві двері стандартного розміру. Зайву висоту просто заклали цеглою. Так Сергій Миронов почав досліджувати старі будівлі столиці.

Він почав заходити до старовинних житлових будинків, знайомитися з їхніми мешканцями, переважно старенькими людьми, заходити у квартири, де збереглися автентичні інтер’єри й атмосфера. Усе це фотографував і публікував в Instagram Vanishing Kiev (Зникаючий Київ).

“Рано чи пізно ці літні люди підуть із життя, а їхні діти чи внуки, яким дістанеться квартира, найімовірніше, не думатимуть про збереження архітектурної спадщини, а просто замінять її на мас-маркет“, – розмірковує Сергій Миронов.

Зізнався – що більше він цікавився цією темою, то більше його зачіпало, коли автентичні дерев’яні двері, що простояли в будинку 120 років, раптом змінювали на безлике сіре залізне «дещо». Кількість знищених дверей, які він пам’ятав особисто, збільшувалася, і Сергій зрозумів, що не може сидіти, склавши руки. На перші двері, які він взявся реставрувати, Сергій витратив приблизно 10 000 грн особистих коштів.

Наразі Сергій реставрував 5 дверей, на кожні двері витратив щонайменше 20-40 годин. Але у подальшому на процес реставрації він почав витрачати менше – десь 2 тис грн. І часу на це йде значно менше. Надалі він збирається відреставрувати значно більше дверей та елементів старовинних під’їздів.

Фото: Фейсбук