Зокрема можна буде дізнатися VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів.

Про це повідомили на офіційному сайті Мінстерства цифрової трансформації України.

У Міністерстві запевнили, що перевірити автівку в Україні відтепер стане простіше. Усе завдяки тому, що на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних стануть доступні VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів.

«Відомості про транспортні засоби та їхніх власників — найпопулярніший набір даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. З серпня 2018 року його переглянули понад 440 тисяч разів, а завантажили понад 200 тисяч», – зазначили в Мінцифрі.

До слова, раніше набір публікувався без VIN-кодів — унікального номера автомобіля, що складається з 17 цифр. Проте з 1 липня МВС опублікувало набір даних разом із відомостями про VIN-код. Наразі доступна інформація про транспортні засоби, які були зареєстровані з 1 січня 2021 року, — понад 820 тисяч.

Цікаво, що в комбінації VIN-коду зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. Вони використовуються в усьому світі за єдиним стандартом. Дані VIN-коду дозволяють:

  • ідентифікувати кожну машину у світі й отримати базову інформацію про неї;
  • перевірити справжність технічного паспорта, щоб шахраї не використовували підробні номери або документи;
  • дізнатися точну дату розмитнення авто;
  • зрозуміти точну кількість попередніх власників, адже бути другим або шостим власником — це різні речі.

У Мінцифри зазначили, що незабаром популярні сервіси перевірки авто інтегрують інформацію до своїх ресурсів. Цей процес займатиме лічені секунди.

Щоправда “історія” автівок відображена лише з 2013 року – старту роботи автоматизованої системи.

Фото: фейсбук