Згідно з даними Астрономічного календаря, який щорічно видає Головна астрономічна обсерваторія НАН України, метеорний потік "Персеїди" триває з 15 липня до 24 серпня.

Про це пише учений-астроном, завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко в інтернет-журналі “Наше небо“.

За словами науковця, найкраще спостерігати за метеорами в ніч максимальної дії потоку — для Персеїд це ніч з 11 на 12 серпня чи, можливо, з 12 на 13 серпня.

“Неоднозначність визначення часу пояснюється тим, що дати точний прогноз, коли трапиться найбільша кількість метеорів, складно”, – написав він.

Приємним бонусом для спостерігачів стане те, що цього року Місяць перебуває у тій фазі, коли його світло не заважатиме “мисливцям” за Персеїдами, бо він увечері заходить за обрій і не з’являється на небі до ранку.

За словами Крячка, у 2022 році в ймовірну пікову ніч буде повний Місяць і “засліплюватиме” спостерігачів. Не кращими в сенсі наявності Місяця на зоряному небі, будуть умови для спостереження Персеїд і в 2023 році.

Фахівці прогнозують, що в серпні цього року можна буде бачити протягом години понад 40 метеорів.

Водночас Крячко попереджає, що найкращу можливість матимуть ті спостерігачі, над якими буде темне зоряне небо без світлового забруднення.

“Якщо хтось намагатиметься спостерігати Персеїди в місті чи селищі, то шанси значно менші — кілька метеорів упродовж години. Є ще одна особливість — що далі на Південь, то метеорів видно менше”, – написав він.

За словами вченого, за метеорним потоком варто спостерігати кілька годин.

До слова, Управління метеороїдів NASA в ніч з 11 на 12 серпня планує показати “Персеїди” у прямому етері на FacebookTwitter та YouTube. Трансляція буде з 6 ранку до 13 години за київським часом. Якщо в ніч на 11 серпня небо буде хмарним, то етер спробують провести знову 12—13 серпня у той же час.

Фото: піксабей