В КМДА очікують допомоги від центральнї влади для компенсації збитків підприємствам.

Заборгованість киян за послуги ЖКГ, зокрема за тепло та гарячу воду, сьогодні становить близько 4 мільярдів гривень. Про це повідомляє сайт КМДА з посиланням на міського голову Віталія Кличка.

За його словами, подальше підвищення тарифів може призвести до «зростання соціальної напруги».

«Заборгованість за житлово-комунальні послуги, наприклад, у столиці на сьогодні приблизно 4 мільярди гривень. І вона – вища, ніж у минулі роки. Більше того, підвищення ціни на газ може призвести до соціального вибуху», – сказав  Кличко.

Також він нагадав, що Асоціацією міст України була ініційована зустріч із прем’єр-міністром України, урядовцями та депутатами, де обговорювали питання ціни на газ для населення та компенсації для теплопідприємств різниці в тарифах – між фіксованою та ринковою ціною на газ. Інакше, на думку мера, переважна більшість українців буде не спроможна сплатити за комунальні послуги.

«Сподіваюся, що найближчими днями ми зможемо врегулювати питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання. В жодному разі питання компенсації не може бути покладене на місцеві бюджети. Адже 4 мільярди гривень за опалювальний сезон тільки в Києві – це непідйомна сума для міста. Це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання», – наголосив Віталій Кличко.

Тим часом, учора на Дарниці понад 150 будинків залишилися без опалення і гарячої води.

Фото: Фейсбук