Медики закликають українців не зволікати з вакцинуванням.

Хоча в Україні, та, зокрема, Києві, вже кілька місяців триває вакцинація населення від COVID-19, її темпи досі невдовільні (повний курс пройшли трохи більше 2 мільйонів людей). Щеплені кияни з груп ризику, які стали «обличчям вакцинації», розповіли The Ukrainians, для чого її потрібно зробити.

Один з них — 70-річний пенсіонер Володимир Гордійчук. 28 квітня він щепився вакциною AstraZeneca в амбулаторії сімейної медицини №4 Центральної районної поліклініки Дарницького району.

«Періодично чую від молоді, що вони хотіли б щепитися, щоб не заразити родичів. Ми ж, люди старшого віку, щепимося найперше, щоб не захворіти — щоб, буквально, жити. Знаю, що більшість пацієнтів з COVID-19 помирає не від самого коронавірусу, а від його наслідків — відтак ми, люди в літах, перебуваємо у групі ризику. Серед моїх знайомих були летальні випадки через наслідки COVID-19. Це страшно, тому, як тільки з’явилася можливість отримати вакцину, я одразу ж погодився» — пише він.

Чоловік розповідає, що на щеплення його запросила сімейна лікарка. Для цього довелося прийти в поліклініку кілька разів.

«… вакцинуватися з першого разу не вдалося — у поліклініці сказали, що вакцина на сьогодні закінчилася, мовляв, приходьте ще. Я вирішив чекати наступної можливості, і вже днів за десять мене знову запросили — так от у квітні й отримав дозу AstraZeneca. Побічних реакцій після щеплення у мене не було — сміюся, що почувався тоді не гірше, ніж зазвичай» — каже він.

Ще одна вакцинована мешканка Києва — 28-річна комунікаційна координаторка Ярослава Шеремета. 30 квітня вона щепилася препаратом AstraZeneca в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 Голосіївського району столиці.

За словами жінки, вона боялася захворіти на COVID через наявність супутнього захворювання.

«Коли в Україну прийшла пандемія COVID-19, мені стало дуже страшно. Уже вісім років я маю діабет першого типу, і будь-яка хвороба в мене минає складніше, ніж у здорових однолітків (…) Тож коли почався карантин, упродовж перших трьох місяців я майже не виходила з дому. Не знаю, чи не були надмірними мої заходи безпеки, та навіть для прогулянки навколо дому я надягала маску. Аж у липні вперше вибралась зі свого району — попри страх, необхідно було відвідати лікаря» — розповідає вона.

Жінка каже, що зустрічала у Києві інших хворих на діабет, які вже перехворіли на COVID-19 — у них рівень цукру в крові був 17 одиниць при нормі в 6. В декого начебто навіть буває до 30 одиниць.

За словами Шеремети, кілька її знайомих померли від коронавірусу. Вона звернулася до сімейної лікарки із запитом на вакцину і за деякий час отримала підтвердження на щеплення.

«Все минуло добре, хоча під вечір заболіли рука і голова. Ломота в тілі, слабкість, температура до 38 — побічні реакції тримались у мене два дні, які я провела в ліжку. Та я була готовою до такого «мінімального ковіду», як тепер жартую (…) Вакцинація для мене стала можливістю повернути собі свободу. Для хворих діабетом це єдиний порятунок від COVID-19. Після процедури, пам’ятаю, вийшла усміхнена, з хорошим настроєм» — розповідає вона.

Зауважимо: і люди похилого віку, і люди з важкими супутніми захворюваннями мають високий ризик виникнення серйозних ускладнень від коронавірусу. Людей з цих груп медики закликають терміново пройти вакцинацію.

Як ми писали, у Києва можна вакцинуватися у 22 центрах масової вакцинації: у Центрі вакцинації проти COVID-19, створеному на базі МВЦ, а також – у 21 міні-вакцинальному центрі у кожному районі, які працюють на вихідних. Окрім того, вакцинуватися можна у кабінетах щеплень у медзакладах охорони здоров’я первинної ланки.

Крім того, центр вакцинації відкривають в «Блокбастері» на Почайні.

Фото: Фейсбук