Тепер в будинку не крадуть ліфтове обладнання — всюди стоїть сигналізція.

Влітку минулого року на даху багатоповерхівки на проспекті Шухевича, 30 (Деснянський район) встановили найбільшу в Україні сонячну електростанцію потужністю 300 кВт. Компанія, що орендує дах під станцію, вже заплатила жителям будинку близько 50 тисяч гривень — повідомляє блогер Денис Казанський, який зробив репортаж з цього будинку.

Реалізація проекту почалася у 2018 році. Місцеве ОСББ передало дах в оренду приватній компанії з умовою що всі необхідні ремонти будуть відбуватися за її рахунок.

«Ми отримуємо за оренду невеликі гроші, дуже невеликі. Але тим не менше, ремонт даху — це вже не наша проблема. І гроші, навіть невеликі, це все одно гроші — близько 50 тисяч ми вже за рахунок оренди отримали. А додатковий бонус для нас це те, що тепер закриті доступи до ліфтового обладнання… ми захищені від викрадання обладнання, чого зараз дуже багато»  — розповідає голова місцевої ОСББ Ольга Лойченко.

Нині сонячні панелі на будинку присипало снігом, але в іншу, більш теплу погоду, їм ніщо не заважає працювати.

Зараз панелі присипало снігом

«Тут розташовано 1222 панелі, 300 кіловат на годину для споживачів. Щоб було зрозуміліше, можна зарядити 8 електроавтомобілів за потужністю… Станція стоїть на 14 під’їздах, площа даху 4,5 тисяч кв.м… ми платимо оренду, проводимо поточний ремонт, на техповерхи і на дах замінили усі двері, решітки, все заварили, поставили сигналізацію… думаю, у Києві відсотків 80 будинків можна було б обландати такими станціями» — розповів представник компанії.

Як ми повідомляли раніше, дах орендувала компанія «Аврора ТЕРМ». Інвестор платить за оренду даху 40 тисяч гривень на рік (1 гривня за квадратний метр/місяць).

Фото: скріншоти