Гостинний двір перебуває у аварійному стані.

Про це заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив у програмі «Погоджувальна рада» на телеканалі «Київ».

За його словами, на сьогодні Київська міська рада єдина має концепцію розвитку публічного простору на Контрактовій площі, куди входить зокрема Гостинний двір.

«Коли громада Києва стала на захист цієї пам’ятки і розпочала процес повернення її до комунальної власності, у жодних структур не виникало питань, чому обрано саме цей шлях. Бо місто чітко розуміло, яким чином і як буде рятувати та використовувати Гостиний двір. Більше того, наше бачення закріплене рішенням Київради, де чітко зазначено, що Гостиний двір буде використовуватись виключно як частина цього публічного простору. Профільне ж Міністерство досі не представило реальну концепцію та, крім нічим не підкріплених заяв у соцмережах, нічого не зробило. Я нагадаю, що саме зі згоди саме Міністерства культури раніше Гостиний двір втратив статус пам’ятки та був відданий інвестору», – наголосив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови додав, що усі необхідні процедури та погодження місто отримало і залишається зробити останній крок, саме передати Гостиний двір в комунальну власність.

«Давайте завершимо цей процес. Якщо Міністерство культури буде й надалі затягувати процес передачі Гостинного двору столичній громаді ми можемо втратити пам’ятку остаточно. Вона вже у критичному стані і фахівці б’ють на сполох», – додав Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, Київська міська рада за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка та голів всіх депутатських фракцій кілька разів офіційно зверталася до влади з проханням передати будівлю Гостинного двору на баланс міста. На пропозицію Міністерства культури України столицею було підписано меморандум про використання будівлі та пройдено усі процедури погодження передачі пам’ятки до міста. Проте, за ініціативи Міністерства культури України процес було заблоковано на останньому етапі.

Фото: Київміськрада