Більшість громадського транспорту столиці оснащена кондиціонерами, які мають працювати під час жаркої погоди.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні вранці, 24 червня, журналісти телеканалу «Київ» перевіряли, у яких умовах мешканці столиці дістаються на роботу в грамадському транспорті. Зокрема звертали увагу на температуру повітря в салоні.

Звичайно, найкомфортніше в таку спеку пересуватися містом у метрополітені. Натомість у наземному транспорті так і не побачили, щоб працювали кондиціонери.

Пасажири автобусів скаржаться на спеку. Їх не рятують і відчинені вікна. Кажуть, що в деяких автобусах кондиціонари таки вмикають, але рідко.

Олег Грищак, речник «Київпастрансу», розповів, що кондиціонери в громадському транспорті працюють у тих автівках, де це передбачено конструкцією.

«Є інструкція про те, що в таку спеку водії зобов’язані вмикати кондиціонери. Припускаємо, що деякі водії цього, можливо, не роблять. У цьому разі радимо звертатися до “Київпастрансу” через Facebook або “гарячу лінію” й повідомляти про це. Тоді ми будемо відповідним чином реагувати. Із яких причин водії можуть не вмикати кондиціонери – невідомо», – зазначив Олег Грищак.

Для боротьби зі спекою в транспорті речник «Київпастрансу» рекомендує пити більше рідини.

Водночас пан Олег наголосив, що в старому громадському транспорті, зокрема в трамваях, конструкцією не передбачені кондиціонери. Однак усі сучасні машини оснащені системою охолодження салону.

«Наразі в столиці близько третини трамваїв оснащені кондиціонерами. По автобусах ця цифра сягає близько 70%. Серед тролейбусів кондиціонери теж є десь у третини рухомого складу», – зазначив Олег Грищак.

Відтак, у випадку, якщо ви стали пасажиром громадського транспорту, у якому не працює кондиціонер – фіксуйте всі дані про водія й звертайтеся до «Київпастрансу» зі скаргами. Поспілкуватися з представниками «Київпастрансу» можна на їхній Facebook-сторінці або за номером 080 050 44 11.

Нагадаємо, учора, 23 червня, водієві столичного трамвая від спеки стало зле за кермом.

Фото: фейсбук