Ініціативи мешканців міста підтримала депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник.

Про це повідомили у Київській міській раді.

У повідомленні зазначили, що кияни в рамках дерусифікації міських об’єктів пропонують перейменувати вулицю Пушкінську на вулицю Європейську, а також вулицю Льва Толстого на вулицю Полку «Азов». Ініціативи мешканців міста підтримала депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка направила офіційні звернення Київському міському голові Віталію Кличку.

За її словами, суверенна Україна продемонструвала демократичним країнам палке бажання стати частиною європейської спільності не тільки географічно, але й політично та економічно.

«Зараз ми зі зброєю в руках виборюємо наше європейське майбутнє на полі бою проти російського агресора. Наразі необхідно зменшити інформаційний та культурологічний вплив московського наративу на світогляд киян. Ми маємо створити передумови для унеможливлення агітаційно-пропагандистської діяльності країни-агресора у столиці та деколонізувати топоніміку в місті Києві. Для того, щоб побудувати нову європейську державу необхідно позбутись радянського минулого та підтримати громадську ініціативу щодо перейменування вулиці Пушкінської на вулицю Європейську», – зазначила Олеся Пинзеник.

Вона додала, що крім цього під перейменування також підпадає суміжна до вулиці Пушкінської вулиця Льва Толстого. Тому мешканці надіслали пропозицію щодо перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Полку «Азов». На карті міста це стане своєрідним символом боротьби народу за єдність, суверенітет та незалежність України на шляху до світлого європейського майбутнього.

«В історії України достатньо багато діячів та Героїв, які гідні того, щоб на їх честь називати вулиці Києва. Тому увічнення пам’яті патріотів та захисників Полку «Азов» є визначальним для української історії та культури, оскільки ці люди давно боронять нашу країну від російської окупації. Вони в кожному бою показують та доводять свою витривалість та жертовність, борються за незалежність нашої країни. Бійці героїчно не припиняють оборону блокадного міста Маріуполь та продовжують нищити окупанта. Українські добровольці та військовослужбовці творять нову сучасну історію нашої країни. В України є те, чого в росії ніколи не було і не буде – це відданість своєму народу та боротьба заради честі та свободи», – наголосила депутатка.

І зауважила, що необхідно розглянути громадські ініціативи щодо перейменувань двох вулиць у столиці та провести рейтингове електронне голосування.

Фото: КМР