Йдеться про дві липи на вулиці Братській, котрі перебувають у критичному стані.

Про ініціативу повідомила активістка Людмила Шиліна.

Активістка зазначає, що на стан лип вплинули неправильна обрізка, травми від автомобілів, засолення грунту речовинами, якими посипають лід і сніг, а також бетонування коренів під час ремонту вулиць ще в 2015 році.

 

Рішення проблеми коштує великих грошей. Можна до посиніння просторікувати на тему, а можна бути зайнятою по вуха молодою леді, яка візьме і скаже “Мені не все одно”, і разом ми зможемо вирішити цю проблему. На фото наша “липова” п’ятниця в компанії арбріста, який врятував не одне київське дерево“, – зазначила Людмила Шиліна.

Вона додала, що це тільки початок шляху з порятунку дерев, тож звертається до небайдужих про допомогу. Вся інформація з порятунку тут.

Щоби врятувати дерева, активісти планують замінити ґрунт в лунках, полікувати травми, сформувати крони і додатково підживити. Також необхідно встановити навколо лип нові бордюри.

За попередніми підрахунками, на все це потрібно близько 40 тисяч гривень. Активісти вже обрізали крони і видалили злоякісні пошкоджені ділянки – на це вже витрачено 2800 гривень.

 

Через місяць ми плануємо розібрати ті пристовбурові лунки, замінити грунт і зробити нові, правильні лунки. Це принаймні 10 тисяч гривень“, – пише Людмила Шиліна.

На лікування стовбурів, підживлення кореневої системи і укриття пристовбурової зони піде 5560 гривень, які потрібно зібрати до жовтня цього року.

Також гроші можна надсилати на картку 4149 4393 1326 5740 (Леоненко Володимир), або залишити в кав’ярні Peaberry, яка також приєдналася до ініціативи з порятунку дерев.

Кожного, хто пожертвує суму понад 100 гривень, отримає бонуси і призи.

Активісти заявляють, що ці липи – важлива частина екосистеми міста. Вони виділяють кисень, дають тінь, красиво і ароматно квітнуть, годують комах і птахів. У той же час аварійне дерево може впасти на автомобіль або людини.

Нагадаємо, улітку в столиці щотижня висаджуватимуть по три дерева на вулицях, вказаних киянами. До висадки дерев може долучитися будь-хто охочий.

Фото: Фейсбук