Одними з перших вакцини отримають ще 6 областей України.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Віктор Ляшко, головний санлікар України.

За словами Віктора Ляшка, Київ отримає вакцину від COVID-19 у день її прибуття в Україну.

«Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші – наступного дня», – зазначив головний санлікар країни.

Також Віктор Ляшко наголосив, що мобільні бригади вже знають, яка кількість вакцин, у який заклад охорони здоров’я їм потрібна буде для проведення щеплення всіх охочих у даній лікарні.

Національна служба здоров’я України укладатиме договори з чітко визначеними медзакладами, які відповідають всім вимогам для проведення вакцинації від COVID-19, та сплачуватиме їм за надані послуги.

Відтак, у перший місяць, для забезпечення готовності до проведення вакцинації, НСЗУ виплачуватиме 8 тисяч гривень на одну мобільну команду медиків. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 гривень за першу дозу введеної вакцини і 60 гривень – за другу.

Водночас дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я. На підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги.

Фото: unsplash