Флешмоб присвячений репресованому мистецтву 1920-их років.

Флешмоб у рамках проєкту, присвяченому репресованому мистецтву 1920-их років, оголосив Центр Досліджень Визвольного Руху.

На сайті Електронного архіву Центр виклав документи зі справ українських митців того пероіду, серед яких – Микола Хвильовий, Михайль Семенко, Остап Вишня, Іван Сенченко, Майк Йогансен, Микола Зеров, Валер’ян Поліщук та інші. Погортати документи можна ТУТ.

Щоб привернути увагу до цього проєкту, ми в ЦДВР запустили флешмоб, що нагадає, яким стильним та яскравим був мистецький авангард“, – зазначили в Центрі.

Аби долучитися до флешмобу – потрібно опублікувати на власній сторінці у Facebook чи Instagram улюблену поезію, уривок з прози або будь-який мистецький твір авторства митця 1920-х. Обов’язково потрібно долучити хештег #справидвадцятих.

Можете також записати відеопоезію чи читання уривку з прози. За найкреативніший допис даруємо набір книжок про визвольний рух“, – зазначають в ЦДВР.

Долучитися до флешмобу можна до 15 вересня.

Зазначимо, репресованих митців 20-х та 30-х років минулого століття внесено до періоду, який отримав термін “Розстріляне відродження” (або ще також Червоний ренесанс). Це духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 20-х і 30-х рр. XX ст. в Українській СРР, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, філософії, живопису, музики, театру, кіно та яке було знищене під час великого терору. Візуальним символом винищення сталінським режимом української інтелігенції стало фото родини Крушельницьких.

Не відомі точні дані щодо кількості репресованих українських інтелігентів у часи сталінських репресій періоду Розстріляного відродження. За деякими даними, це число сягало 30 000 осіб.

Фото: Родина Крушельницьких/Вікіедія