Мешканцям радять вчасно інформувати про великогабаритні відходи.

На одне з найпоширеніших звернень щодо великогабаритних відходів та їх вивезення розповіли в КП “Київкомунсервіс”.

Як розповіли в підприємстві, великогабаритні відходи (ВГВ) входять до складу твердих побутових відходів, їх розміри перевищують 50 х 50 х 50 см, та не розміщуються у звичайних контейнерах об’ємом 1,1 м3 чи інших контейнерах.

Їх складують на відповідних майданчиках на прибудинкових територіях.

ВГВ вивозиться окремо не рідше одного разу на тиждень по мірі накопичення, за заявками обслуговуючих організацій або повідомлень мешканців, спецавтотранспортом на полігон великогабаритних та будівельних відходів.

При виявлені накопичених великогабаритних відходів на вашій прибудинковій території, кияни можуть повідомити в підприємство на офіційному сайті за посиланням.

Заявку сформують й спланують вивезення сміття.

“Якщо плануєте чи вже викинули значну кількість ВГВ, також просимо відразу інформувати, сплануємо їх вивезення, та уникнемо скарг та нарікань з боку ваших сусідів, й ваше сміття не буде предметом для обговорення в соціальних мережах”, – зазначили в дописі.

До великогабаритних відходів відносять:

  • старі меблі, матраци, килими, деяка побутова техніка, валізи, зняті при ремонтах квартир старі двері, вікна, лінолеум, унітази, інша сантехніка тощо.

Будівельні відходи, та відпрацьовані автомобільні шини не відносяться до складу побутових відходів (ВГВ).

Відпрацьовані автомобільні шини не розміщуються на спеціалізованих полігонах побутових відходів та не спалюються на сміттєспалювальному заводі «Енергія», а потребують окремого поводження, вивезення та утилізації.

До слова, послуга з вивезення ВГВ є складовою комунальної послуги з вивезення побутових відходів і  має окремий встановлений тариф, так як передбачено додаткові витрати на оплату праці робітникам, які безпосередньо завантажують такі відходи до спецавтомобіля.

Вивезення відходив будівельно-ремонтних робіт (будівельні відходи), які утворюються під час провадження таких видів діяльності, як будівництво нових будівель та споруд, їх реконструкція, капітальний ремонт, остаточне знесення будівлі чи споруди, з приватних домоволодінь  чи квартир багатоповерхівок  здійснюється мешканцями самостійно, за допомогою послуг компаній, які профільно займаються вивезенням даного сміття.

Фото: facebook