У підземці не робили ремонт із моменту побудови - з 2004-го.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

На вулиці Ушинського, поблизу Караваєвих дач відновили підземний перехід. Роками там була антисанітарія, плитки падали на перехожих, не було світла. Та все ж торік комунальники взялися за ремонт, на який передбачили понад 6,5 мільйонів гривень.

Відтепер у переході є і світло, і плити не падають зі стін.

Місцеві мешканці неодноразово зверталися до різних інстанцій, щоб перехід відремонтували. Його тут, до слова, не робили з моменту побудови – з 2004-го.

Перше своє звернення киянка Марина Арестова разом зі своїм чоловіком залишила на контактний центр 15-51 ще 7 років тому.

«Потім ми почали писати більше звернень, навіть підключали інших людей, щоб разом писали, щоб їх було більше і на них якось реагували. Але нічого не відбувалося. Потім мені відповіли десь, може, через пару років, що перехід вже не на балансі ні в кого», – розповіла пані Марина.

Микола Бойко, в. о. директора КП «Київблагоустрій», розповів, що цей перехід на баланс УП передали тільки 26 грудня 2018 року.

«У 2019 році було розроблено проект щодо капітального ремонту, погоджено цей проект, виділені кошти на 2020 рік на ремонт цього переходу. 28 вересня цього року ми уклали угоду, де підрядник вже приступив до виконання зобов’язань щодо капітального ремонту даного переходу», – зазначив Микола Бойко.

Восени 2020 року перехід все ж почали ремонтувати. Роботам завадила сніжна зима. Тому завершували все вже цьогоріч.

«Зараз вже є світло з одного боку переходу. З іншого, на жаль, поки ще, напевно, не працює, але сподіваємось, що запрацює скоро, тому що лампи вже є і зараз з одного боку вже світло є», – зазначила Марина Арестова.

Олександр, працівник підрядної компанії, пояснив, що лапми самостійно почергово вмикаються та вимикаються в зазначений час доби.

Наразі в переході завершені основні роботи. Лишилися невеликі штрихи: тут підфарбувати, там лампи підключити.

Перехожі новій підземці радіють.

Загалом на те, щоб у переході було комфортно й безпечно ходити виділили 6 мільйонів 700 тисяч гривень.

Фото: фейсбук