Наразі в столиці побільшало дітей, яким батьки дозволяють купання у фонтанах.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Каріна Багінська, речниця Київводфонду, зазначила, що всі мають розуміти небезпеку купання у фонтанах, попри те, що немає закону, який би це забороняв.

«Київводфонд опікується фонтанами, що знаходяться в центрі столиці, зокрема на Майдані незалежності, а також в акваторії Русанівського каналу. На фонтанах, які мають чашу (як у центрі міста), ми розміщуємо попереджувальні таблички. На цих табличках зазначаємо, що купання у фонтанах може зашкодити вашому здоров’ю, а також пошкодити обладнання», – розповіла Каріна Багінська.

Купатися у фонтанах не радять, адже:

  • граніт конструкції під водою слизький, тож ви можете впасти й забитися;
  • у фонтанах знаходяться форсунки (прилади, із яких циркулює вода у фонтан), прилади підсвітки та кабелі, що йдуть до них. Через ці прилади ви можете перечепитися, впасти та травмуватися.

«Саме через ці фактори ми дуже просимо, будь ласка, не купайтеся у фонтанах – це може спричинити шкоду вашому здоров’ю та нашкодили обладнанню у фонтані», – наголосила пані Багінська.

Важливо, що всі фонтани, якими опікується Київводфонд, оснащені відповідними попереджувальними табличками.

На щастя, за словами Каріни Багінської, у Києві за останні декілька років не було випадків, коли люди б сильно травмувалися у фонтані. Однак було чимало випадків пошкодження самої конструкції водограю.

Натомість, де можна купатися в Києві – так це у так званих “сухих” фонтанах, які, зокрема, розташовані в Парку Партизанської слави. Втім деталі щодо цього у Київфонді не готові коментувати, оскільки такі фонтани не знаходяться на їхньому балансі.

Речниця Київводфонду наголосила, що комунальне підприємство не має компетенцій, щоб забороняти купання у фонтані. Та все ж не радять цього робити, адже це небезпечно. Відтак, слідкувати за безпекою своїх дітей у водограях мають їхні батьки.

Фото: фейсбук