Мамографію можна зробити до 14 серпня у госпіталі «Добробуту» в Києві (за адресою вулиця Сім’ї Ідзиковських, 3).

Про це повідомили у медичній мережі “Добробут”.

У повідомленні зазначили, що до 14 серпня у госпіталі «Добробуту» в Києві (за адресою вулиця Сім’ї Ідзиковських, 3) безоплатну мамографію може пройти кожна жінка. Лікар-онколог, хірург «Добробуту» Юлія Габелко зазначила, що стрес, який ми всі переживаємо через війну, є сильним каталізатором розвитку патологій молочної залози. Особливо важливо пройти обстеження жінкам після 40 років, адже в цьому віці щорічна мамографія є обов’язковою.

«Стрес викликає зміну рівня статевих гормонів, що призводить до появи певних симптомів з боку молочної залози: біль, дискомфорт, відчуття нагрубання, виділення з сосків, а також — появу ущільнень: як доброякісних (кісти, фіброаденоми), так і злоякісних. Довготривале носіння білизни (наприклад, під час перебування у підвалах, бомбосховищах) може призводити до появи ішемії молочних залоз — зниження кровопостачання у тканинах призводить до нестачі кисню, необхідного для клітинного метаболізму. Ішемія призводить до виникнення утворень. Травми (гематоми) також можуть спровокувати розвиток злоякісних новоутворень в молочній залозі», – пояснила лікар.

За оцінкою експертки та її колег, в середньому, в одному столичному медичному закладі проводиться близько 10 000 мамографічних обстежень на рік. За результатами обстежень реєструють 950 випадків злоякісних новоутворень, тобто близько 10% від обстежень.

Безоплатна мамографія стала можливою у «Добробуті» за підтримки міжнародного благодійного фонду Direct Relief.

Для проходження безоплатної мамографії:

  • запишіться через контакт-центр за телефонами 097 495 2 888, 044 495 2 888
  • Якщо вам вже є 40 років, направлення лікаря не потрібне. Якщо вам ще немає 40 років — безоплатну мамографію можна зробити за направленням лікаря «Добробуту» або будь-якого іншого лікувального закладу.

Фото: Фейсбук