Лікарі рекомендують звертати увагу на всі деталі роботи спеціаліста, у якого ви бажаєте зробити косметологічні процедури.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Чистки, масажі, пілінги, епіляції, різні ін’єкції – сучасна косметологія пропонує широкий вибір послуг. Вона готова до будь-яких запитів своїх клієнток. Ринок краси наповнений різними пропозиціями як від косметологічних клінік, салонів, так і від надомних майстрів.

Про те, як правильно обирати кометолога і на що звертати увагу – напередодні Дня кометолога дізнавалися журналісти телеканалу «Київ».

Киянка Валерія Тооде наважилася на ін’єкцію краси якісним препаратом, але за акційною ціною. Після консультації косметологиня здійснила жінці процедуру, проте замість красивих форм обличчя Валерія отримала неочікувані наслідки.

«Наступного дня в мене дуже сильно напухло обличчя в зоні, де були зроблені уколи. У самих місцях проколів у мене утворилися чотири великі гулі», – розповіла Валерія Тооде, що працює журналісткою.

Жінка була змушена на 3 місяці забути про роботу, зйомки й рятувати своє обличчя. Протягом цього часу в косметологічній клініці їй робили різні відновлюючі процедури. Постійні мікротоки й масажі допомогли зняти набряк, але не прибрали згустки.

«У висновку мені довелося “розколоти” це все. Є спеціальний хімічний апарат, який “розколює” філлери та гіалуронку. Цього разу я звернулася вже до іншого косметолога. Ми це все успішно “розкололи”, але це було чревато фіброзом», – зазначила Валерія Тооде.

Непередбачувані наслідки косметологічних процедур часто трапляються із клієнтками. Синці, почервоніння, невеликі набряки є нормальними тимчасовими реакціями, але через неякісні препарати, нестерильнісь або неправильні дії косметолога жінки стикаються з ускладненнями.

«Ускладеннями можуть бути ішемія, некроз, птоз верхньої повіки, асиметрія брів. Може бути приєднання вторинної флори та розвиток різних бактеріальних ускладнень», – розповіла Наталія Подколзіна, лікарка дерматолог-косметолог.

Усі косметологічні процедури діляться на доглядові та ін’єкційні. Для перших, які проводяться поверхово без підшкірних втручань, необов’язково мати ліцензію та медичну освіту. А ось ін’єкційні повинен проводити тільки лікар-косметолог або ж дерматолог. Так само варто звертати увагу на саму клінку.

«Якщо ми говоримо про косметологічну клініку, яка надає послуги ін’єкційні, які вже пов’язані з медициною, то обов’язково така клініка повинна мати ліцензію. Вона повинна бути у відкритому доступі, у куточку споживача і варто про це запитати», – наголосила Олена Бабич, адвокатка.

Наступне на що ви повинні звертати увагу – це на якість препаратів. Філлери, ліполітики, бутулотоксини мають бути зареєстрованими й мати відповідні сертифікати. Варто наперед запитати в лікаря назву препарату, яким здійснюватиметься процедура, і дізнатися чи він зареєстрований в Україні.

Цікаво, що більшість препаратів мають зберігатися в холодильнику, тож на це теж варто звернути увагу. Водночас вам, як клієнту, перед початком процедури повинні показати термін придатності препарату та всі його документи. Важливо, що відкривати сам препарат теж мають перед вами.

Чистота і стерильність – ще одна ознака хорошого косметолога. Щоб захистити пацієнта від зараження різними інфекціями шкірних покривів, хворобами, які передаються через кров, лікар повинен простерилізувати усі матеріали. Також спеціаліст має дотримуватися всіх заходів індивідуального захисту – маска, рукавички, костюм, антисептик, одноразові матеріали.

Якщо ж все-таки ви натрапили на поганого майстра й постраждали від його дій, то варто звернутися зі скаргою до Міністерства охорони здоров’я та Держпродспоживслужби. Інша справа, якщо ви отримали косметологічні процедури в так званих «надомних» майстрів. Скоріше за все, довести, що ця особа робила вам якісь ін’єкції буде дуже важко.

Валерія ж, після отриманого досвіду, тепер уважно обирає косметолога. Так радить робити й іншим, щоб потім омріяні форми обличчя чи пухкі губи не коштували власної краси, здоров’я і нервів.

«Насамперед потрібно бути дуже обережними з ін’єкційними процедурами. Обов’язково звертати увагу на косметолога, на препарат, яким колять. Можливо, не відразу йти на процедуру, а ще порадитися, проконсольтуватися з кимось ще, адже це здоров’я», – наголошує Валерія.

Відтак, не варто підкуплюватися дешевшими пропозиціями непрофесійних спеціалістів без відповідних ліцензій. Адже потім лікування наслідків невдалої процедури може обійтися набагато дорожче.

Фото: фейсбук