Яна Панфілова з раннього дитинства живе з ВІЛ.

Про це повідомили в прес-службі громадської організації Teenergizer.

8 червня в Нью-Йорку відбудеться 75-а церемонія відкриття спеціальної сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй з приводу питань ВІЛ та СНІД. До слова, цю сесію організовують один раз на 5 років.

Від України на церемонії буде присутня Яна Панфілова, лідерка міжнародного громадського руху Teenergizer, яка з раннього дитинства живе з ВІЛ, а також міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Цікаво, що Яна Панфілова говоритиме перед усім світом від імені всіх ВІЛ-позитивних людей. Ба більше, українській активістці надано честь відкривати сесію Генасамблеї ООН разом із Шарліз Терон.

Головними меседжами громадської діячки на Генасамблеї ООН будуть:

  • Людина важливіша всіх паперів та бюрократичних процесів.
  • Метальне та психологічне здоров’я людей основна база призупинення ВІЛ\СНІД.
  • Мотивація до глобальних змін фокусів та акцентів пріоритетності з боротьби ВІЛ\СНІД.

Громадська організація «Teenergizer» вже 6 років працює над тим, щоб ВІЛ-позитивні люди в Україні та у всьому світі почували себе вільними, щасливими, а найголовніше – не самотніми.

«Кожен тренінг, кожна група підтримки, кожне слово наших консультантів – все направлено на те, щоб в один день ми прокинулися в суспільстві, в якому більше немає стигми, немає дискримінації і в якому не вмирають люди. Люди, які мають доступ до АРВ-терапії, але відчувають самотність і неприйняття світом», – зазначили в прес-службі.

Також важливо, що Уряд України визнає провідну роль громадянського суспільства у відповіді на СНІД. Зокрема у 2020 році держава профінансувала 7,5 мільйона доларів лише на програми профілактики, догляду та підтримки ВІЛ за якими 90 НУО отримали державні контракти і надали послуги понад 268 000 представників ключових груп населення.

Ці послуги включали тестування на ВІЛ, консультування, надання презервативів, обмін шприців та голок. Також 34 000 ЛЖВ, які розпочали лікування, отримали консультації щодо дотримання АРТ та необхідну підтримку. Таку ж суму передбачено в державному бюджеті України і на 2021 рік.

Фото: фейсбук