Жінку «футболили» з однієї інстанції до іншої, попри важкі симптоми коронавірусу.

Отримати необхідну медичну допомогу або навіть консультацію телефоном хворим на коронавірус у столиці вкрай непросто. 24-річній киянці Ірині відмовили у госпіталізації в «швидкій», повідомляє «5 канал».

Жінці підтвердили діагноз на початку місяця у приватній клініці, після того, як сімейний лікар сказала їй, що здати тест у державній лікарні можна лише в порядку черги. За кілька днів у жінки з’явилися задишка та біль у серці, і вона вирішила звернутися за допомогою у профільні заклади.

«Дзвоню на гарячу лінію МОЗ. Мені кажуть, що не консультують, бо вони – не лікарі… що робити – не кажуть. Дзвоню на гарячу лінію по боротьбі з COVID-19. Вони кажуть, мовляв, «не можемо назначати, подзвоніть у швидку». Дзвоню на 103. Там спитали, скільки мені років: «А, молода. Ми не думаємо, що ви задихаєтеся, по розмові чуємо. Спробуйте вийти на вулицю, подихати повітрям». Окей, подихала, трохи полегшало. А вночі думала, що помру. Бо намагаєшся дихати ротом, але не вистачає повітря» – розповідає Ірина.

Після цієї ночі Ірина вже не змогла додзвонитися до сімейного лікаря, а у приватній клініці, де раніше робила КТ, їй відмовили у консультації.

«Сімейний лікар не відповідає, приватні клініки не консультують, гаряча лінія МОЗ не консультує, я вдруге дзвонила на 103 – мені назвали якийсь препарат. Питаю, чи можна при грудному вигодовуванні, сказали, що не знають – це до сімейного. Кажу, що не маю зв’язку з сімейним. «Подзвоніть на гарячу лінію МОЗ». Дзвоню – там не можуть проконсультувати», – пригадує жінка свої поневіряння.

Пізніше Ірина спробувала також дотелефонуватися в службу «Порада лікаря за телефоном» при КМДА (044 235 01 01); це їй також не вдалося. В результаті сім’я Ірини придбала додому 8 літрів кисню, щоб лікуватися самостійно; рівень кисню в крові також вимірюють самотужки.

Зауважимо, що це не єдина така історія: більшість з них COVID-позитивні кияни залишають у соцмережах.

Раніше ми писали, що у столиці зачинені на карантин 7 шкіл та 2 дитячих садки.

Фото: 5 канал