Жінка уклала договір на управління віртуальними активами клієнта та вивела їх на свої рахунки.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру жінці, котра привласнила чужі біткоїни на суму 3 млн гривень. Громадянка мала управляти віртуальними активами клієнта, проте вивела їх на свої рахунки, йдеться у повідомленні прокуратури.

Як встановило досудове розслідування, підозрювана, маючи досвід у сфері торгівлі на ринку віртуальних активів, уклала з потерпілою договір доручення на управління криптовалютою Bitcoin. Проте виконувати умови договори вона не збиралась.

Зловмисниця щомісяця надсилала потерпілій недостовірні звіти про прибутковість управління наданих їй віртуальних активів. У подальшому, будучи введеною в оману та впевненою у прибутковості бізнесу, потерпіла уклала з підозрюваною додаткову угоду, якою збільшила кількість віртуальних активів переданих на управління“, – повідомляє прокуратура.

Проте, коли строки договору завершилися – підозрювана відмовилася передати потерпілій інвестиції та отриману частину прибутку, обґрунтовуючи це обвалом ринку криптовалют та знеціненням всіх вкладів.

Насправді ж, отримані віртуальні активи зловмисниця вивела на банківські рахунки та перевела на неперсоніфіковані електронні гаманці. Загальна сума сягає 111 тисяч доларів, що згідно курсу НБУ становило близько 3 млн гривень.

“Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу. За скоєне зловмисниці загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна“, – додали у прокуратурі. Рішення про вирок виноситиме суд.

Нагадаємо, у 2020 році переселенці організували в Києві незаконний криптовалютний центр.

Фото: unsplash