Власникам пухнастиків надали поради, які допоможуть завдати якомога менше стресу своїй тварині.

Про ціе розповіли на Facebook-сторінці притулку “Сіріус”.

Зокрема, гігієнічні процедури слід виконувати не лише з метою гарного вигляду тварини, а з метою оздоровлення. Але в питанні купання кішок дуже важливим є втримувати баланс: як рідке, так і часте купання може мати свої негативні наслідки для здоров’я Вашого улюбленця.

Після прийому їжі, походу до туалету, контакту з власником або з іншими тваринами кішки умиваються, аби змити із себе сторонні запахи. Вони мають язик із ороговілими сосочками, який чудово справляється з вичісуванням та вмиванням. Завдяки такій будові язика наші домашні кішки завжди чисті та не потребують регулярного купання.

Проте існують випадки, коли купання є необхідним, а саме:

  • при сильному забрудненні шерсті, коли кішка не може самостійно привести себе до ладу;
  • при наявності проблем дерматологічного характеру (тоді рекомендують купання в спеціальних шампунях);
  • при інвазії ектопаразитами – блохами та кліщами (в такому випадку потребуються також спеціальні шампуні);
  • коли тварина з якихось причин відмовляється сама себе вилизувати (наприклад, коли котик ледачий та не полюбляє цю процедуру).
В усіх інших випадках купання не має сенсу, а лише призводить до стресу.

У кішок набагато менше сальних залоз, ніж у людей. Ці залози продукують специфічний секрет – шкірне сало, яке захищає шкіру від впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Дуже важливо, аби на шкірі була достатня кількість шкірного сала. Часте купання призводить до вимивання цього секрету та зменшення його продукції. Це може призводити до дерматологічних захворювань.

Кішок можна купати починаючи з 6-ти місячного віку. Якщо Ваше кошеня молодше за вказаний вік, але є необхідність в купанні, то цю процедуру слід обговорити з лікарем ветеринарної медицини.

Купання краще проводити в теплий сонячний день, завчасно закрив всі вікна, щоб попередити виникнення протягів. Перед купанням тварину необхідно ретельно вичісати та позбавити її від ковтунів, якщо такі наявні.

Купати слід тільки в спеціалізованих котячих шампунях. Категорично забороняється використовувати людські шампуні.

“Шкіра котів набагато тонша за нашу, і тому людські шампуні можуть викликати почервоніння, висипи на шкірі, алергію та навіть зниження імунітету. Існує декілька категорій шампунів для котів в залежності від мети купання: звичайні гігієнічні, лікувальні, для зменшення кількості ковтунів, відтінкові (для більшого блискіту шерсті, використовується перед виставками), для довгошерстих, для котів без шерсті, для котів з чутливою шкірою тощо. Перед купанням рекомендовано гігієнічний шампунь розвести з теплою водою в співвідношенні 1:2”, – розповіли в притулку.

У ванну чи душову кабіну краще поставити тазик, аби котик мав можливість вхопитися лапами за бортик: так він буде почувати себе спокійніше та впевненіше  Мочити кішку слід починаючи з тазу, повільно рухаючись до голови. Температура води повинна бути в межах 35-37 градусів Цельсія. Далі необхідно намилити улюбленця заздалегідь розведеним шампунем та ретельно змити його проточною водою. Процедура повинна займати не більше 10-ти хвилин.

Слід уникати потрапляння води в очі та вуха, оскільки це може визвати запалення. У разі потрапляння води в ці органи, їх слід насухо витерти марлевим тампоном або ватою.
Потім слід загорнути улюбленця в полотенце та потримати так декілька хвилин, щоб більша частина води поглинулась. Далі можна або дати можливість шерсті самій висохнути, або висушити улюбленця феном (але тільки в прохолодному режимі!). Після чого кішку слід розчесати.

Нагадаємо, столичні ветеринари нагадали, як доглядати за тваринами восени.

Фото: unsplash