Важливо, що другу дозу щеплення потрібно отримати тією ж вакциною, якою щепилися вперше.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У Департаменті охорони здоров’я наголосили, що мешканці столиці, яких щеплено вакциною COVISHIELD/AstraZeneсa, для ревакцинації мають самостійно звернутися до пункту щеплень у заклади охорони здоров’я.

Водночас у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15 наразі вакцинують виключно вакциною CoronaVac, тож записуватися для отримання другої дози містянам, які вперше щепилися іншим препаратом, немає сенсу.

У Департаменті зазначили, що є певна кількість людей, вакцинованих COVISHIELD або AstraZeneсa, які приходять до МВЦ з метою ревакцинуватися.

Однак цим людям необхідно записатися до вакцинального пункту, відкритого на базі районних Центрів медико-санітарної допомоги. Із електронною мапою пунктів щеплень можна ознайомитися за посиланням.

Так само необхідно вчинити й тим, хто вакцинувався першою дозою CoronaVac у МВЦ. Для отримання другої дози радять зателефонувати за номером, вказаним у пам’ятці, що видається при щепленні, та записатися на процедуру в медзаклад.

У КМДА наголосили, що свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 може бути підписане лікарем, який надає первинну медичну допомогу й про вибір якого пацієнтом подана відповідна декларація, на підставі відомостей про вакцинацію, що містяться в електронній системі охорони здоров’я (п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.21 № 611).

Відтак, отримати свідоцтво можливо саме в закладі охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу.

Фото: unsplash