Розпочнеться екскурсія 28 листопада о 12:00.

Екскурсію Байковим кладовищем 28 листопада організовують агенція «Капітан Київ» у партнерстві з Фондом Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка АРВМ. 

 

На екскурсії відвідувачі:

  • дізнаються, чому Байкове кладовище унікальне;
  • побачать цікаві пам’ятники не могилах відомих киян;
  • дізнаються історію створення та знищення найвеличнішого об’єкта мистецтва XX ст — Стіни Пам’яті;
  • почують, заради якого поета було знищено могилу бізнесмена;
  • поговорять про невідомі факти з життя Лесі Українки;
  • побачать поховання родича Тараса Шевченка;
  • дізнаються, чому дружину єпископа поховали за підробними документами;
  • побувають біля могили, де похований один відомий архітектор, а зображений інший;
  • розкриють справжню історію створення крематорію та залів прощання.

Kyiv Media

Проведе екскурсію гідеса Валентина Прибиткова, авторка багатьох тематичних екскурсій Києвом, членкиня Всеукраїнської асоціації гідів.

Вхід на екскурсію — за благодійними внесками. Усі зібрані кошти будуть передані фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам’яті. 

Відвідати її зможуть усі охочі, попередньо зареєструвавшись – за посиланням. 

Дата: 28 листопада, 12:00

Адреса: ст. м. «Палац Україна», вул. Велика Васильківська, 116 (збір групи)

До слова, Стіна Пам’яті – наймасштабніший твір українського монументального мистецтва, що створювався в комплексі з київським крематорієм як частина Парку пам’яті. Її авторами є дует київських художників-монументалістів Ада Рибачук та Володимир Мельніченко (АРВМ). 

Художники працювали над Стіною Пам’яті протягом тринадцяти років, але в 1981 році, коли робота була закінчена і залишилося нанести кольоровий шар, керівництво держави заборонило художникам  її завершувати , бо сюжети на Стіні «суперечили комуністичним ідеалам і засадам соціалістичного реалізму». Тоді горельєфи було закрито металевими листами. На початку 1982 почали заливати бетоном. Відтоді рельєфи заховано під кам’яними мурами. 

18 травня 2018 року на фестивалі Art Week Kyiv презентували перший відновлений фрагмент «Стіни пам’яті», тоді вдалось розчистити 6 м² композиції «Берегиня». В 2021 році центральну композицію «Берегиня» повністю очистили від бетону. Але це тільки 5% від усієї площі.

Саме тому, фонд Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка працює з лютого 2020 року. Серед головних його цілей — захист та популяризація творчості АРВМ, відновлення Стіни Пам’яті та створення музею майстерні з роботами Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. 

«Капітан Київ» — це агенція, яка створює та проводить пішохідні екскурсії Києвом, популяризуючи історію міста та України в креативній формі. Організовуючи благодійну екскурсію, агенція хоче показати відвідувачам важливість відновлення культурної спадщини Києва та його історії.

Фото: пресреліз