Мешканців столиці каратимуть за утеплені, хаотичні балкони і охолоджувачі від кондиціонерів, які псують фасади.

Про нові правила Департаменту благоустрою йдеться в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

В планах міста – жорсткіше штрафувати за утеплені і розцяцьковані балкони і охолоджувавчі від кондиціонерів, які псують конденсатом фасади. Раніше дозвіл на будь-яку прибудову потрібно було узгоджувати з профільними службами і часто вони йшли на поступки. Проте у Департаменті благоустрою розробили нові правила. Після того, коли їх затвердять на сесії Київради – стане складніше видозмінювати зовнішній вигляд будівлі. Адже він має відповідати фасадному паспорту споруди. Тому чіпляти кондиціонери, витяжки чи спотворювати балкони як заманеться – не вийде.

За словами директора дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка, наразі є відповідне законодавство, але воно не спрацьовує. Для того, щоб оштрафувати людину треба мати юридичний документ особи і потрапити до неї в квартиру, куди, ймовірно, не пустять.

«Потрібно починати з верхівки влади і змінювати законодавство в такий спосіб, щоб можна було без паспорта володаря накладати штраф на номінального власника квартири», – розповів експерт.

Проте фахівець додав, що на цьому проблема не вирішиться, оскільки окрім балконів люди встановлюють кондиціонери через спеку в квартирах.

«Заборонити встановлювати охолоджувачі – не рішення. Спершу необхідна робота архітекторів, аби на фасаді знайти відповідні місця для кондиціонерів», – додає Олександр.

За словами директора, аби штрафування за несанкціоновану надбудову почало діяти — необхідна база даних з реєстрами власника житла.

До слова, раніше дозвіл на будь-яку прибудову потрібно було узгоджувати з профільними службами і часто там йшли на поступки. Відтак столиця славилась так званими цар-балконами.

Так, фотограф і архітектор Олександр Бурлака давно фотографує київські балкони. Повідомляється в статті Metal Magazine.

Олександр почав фотографувати балкони в кінці 2000 років. Коли вже колекція стала занадто великою, фотограф вирішив випустити книгу про українські балкони — «Balcony Chic».

«Ця фотокнига документує цей унікальний архітектурний феномен, розповідаючи історію його походження та двосторонність своїми руками: красиві, потворні, пластикові, дерев’яні, старомодні, сучасні, пофарбовані та засклені балкони, повні речей та вкрита квітами. Кожен балкон унікальний, як і його власник», – йдеться в описі книги.

Kyiv Media

В інтерв’ю НВ Бурлака розповів, що забудови Києва  і його історичних частин – це звична справа.

«Ти платиш за дозволи та штрафи, починаєш будувати, продаєш квартири, заморожуєш будівництво, даєш хабарі, виграєш суди, залякуєш або підкуповуєш активістів — і заробляєш. А потім можна додати ще кілька поверхів», – розповів Олександр.

Нагадаємо, раніше власники мільйонних квартир у Рильському провулку засклили балкони і зіпсували фасад будинку.А на Позняках балкон квартири перетворили на міні-оазис.

Фото: facebook